A pitiáner Pressman Soros György megbízottjaként tevékenykedett hazánkban | Demokrata


Egyre több jel utal arra, hogy a hazai és a nemzetközi baloldal aggodalommal figyeli a Trump-kormányzat közeledtét, amely várhatóan véget vet az LMBTQ-lobbi és a háborúpárti politika dominanciájának. Az események, amelyek tegnap zajlottak, például az Egyesült Államok által Rogán Antal szankciós listára helyezése, nem más, mint egy megbukott nagykövet és egy gyengélkedő kormány pitiáner bosszúja.

Menczer Tamás szerdai közösségi posztjában felhívta a figyelmet arra, hogy Soros György kitüntetést kap az amerikai kormánytól, míg Rogán Antal kitiltásban részesül. A kitüntetést David Pressman nagykövet adja át, aki éppen távozásra készül. Menczer szerint a két politikai figura éppen azokat a kérdéseket támogatja, amelyek miatt a magyar kormány büntetést kap: háború, bevándorlás és LMBTQ jogok. „Míg ők ezt a politikát képviselik, mi nem értünk egyet vele” – fogalmazott Menczer.

Hozzátette: Pressman nem egy nagyköveti pozíciót töltött be, hanem Soros György megbízottjaként tevékenykedett.

Menczer Tamás Facebook-videójában kifejtette, hogy egyesek megpróbálták ránk kényszeríteni a háború, a bevándorlás és a gendervita kérdéseit. Mi azonban sikeresen megvédtük magunkat, és Pressman tervei meghiúsultak, ami miatt láthatóan frusztrált. Csomagolás közben is emiatt viselkedik furcsán. Tizenkét nap múlva mindez már csak emlék lesz. David Pressman izgalmas vacsoráinak folytatása Amerikában vár rá érdekes társaságában. Mi pedig Donald Trumppal együtt dolgozunk tovább a béke, a biztonság és a családok érdekében.

A leköszönő Biden-kormányzat döntése, hogy szankciós listára tette Rogán Antalt, a magyar miniszterelnök kabinetfőnökét, egyfajta megtorlásnak tekinthető. Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója a Magyar Nemzetnek nyilatkozva úgy fogalmazott, hogy Pressman nagykövet törekvései a kormány leváltására nem bizonyultak eredményesnek, és a pénzügyi nyomás sem hozta meg a várt eredményeket.

Kiszelly véleménye szerint Pressman a 2022-es magyar választások követően sem tudta megvalósítani azokat a célokat, amelyeket a demokraták vártak tőle.

David Pressman Soros György régi munkatársai közé tartozik. Az amerikai nagykövet, aki most búcsúzik, jogi pályafutását Soros egyik alapítványánál, az American Civil Liberties Unionnál indította. Ezt követően számos olyan pozícióban tevékenykedett, amelyek a demokrata kormányokhoz és a liberális mainstream politikai irányvonalához kapcsolódnak.

Pályája tehát ezer szállal kötődik az amerikai baloldalhoz és a Soros-birodalomhoz.

Az Obama-korszakban ENSZ-nagykövetként tevékenykedett, magyarországi nagykövetté kinevezése előtt pedig nemzetközi emberi jogi ügyvédként és a Jenner & Block New York-i partnereként dolgozott. 2021-ben több mint 1,73 millió dollár (több mint 600 millió forint) kompenzációt kapott az ügyvédi irodától - írta meg a hirado.hu.

Pressman részt vett abban az ügyvédcsoportban is, amely a manhattani szövetségi bíróság előtt képviselte azt az amerikai állampolgárt, aki a 2014-ben Kelet-Ukrajna felett tragikus körülmények között lelőtt Malaysia Airlines járatának áldozata lett, perelve ezzel két orosz bankot. 2016-tól kezdve, egészen 2020 januárjáig, a Magyarországot gyakran bíráló George Clooney színész által alapított alapítvány igazgatói pozícióját töltötte be.

Pressman a Soroshoz köthető American Civil Liberties Union (ACLU) chicagói szervezetének munkatársa is volt. Az Origo szerint az ACLU lényegében a magyar TASZ amerikai megfelelője, és ők is bőven kapnak forrásokat a milliárdos spekuláns Nyílt Társadalom Alapítványok elnevezésű szervezetétől.

Ezeket a körülményeket figyelembe véve nem meglepő, hogy David Pressman azonnal kiállt Alexander Soros, Soros György fia mellett, és Orbán Viktor Twitter-üzenetét „összeesküvés-elméletnek” titulálta. A miniszterelnök ugyanis a Soros-birodalom öröklését a Keresztapa című filmsorozathoz hasonlította, amire a Pesti Srácok is felhívták a figyelmet.

Pressman érdeke is fűződött ahhoz, hogy megvédje Soros fiát, mivel Joe Biden nagykövete és Alexander Soros között több összefonódás is létezik.

2015-ben például Pressman személyesen fogadta Alexander Soros alapítványának nyerteseit az ENSZ-ben. De ez csupán a jéghegy csúcsa. Még az 1990-es évek során Pressman az amerikai külügyminiszter, Madeleine Albright tanácsadójaként dolgozott, aki különösen szoros kapcsolatokat ápolt Soros Györggyel és fiával. 2009-ben Jacob Rothschild és Soros György társaságában invesztált a Helios Tower Africa projektbe, amelynek célja az volt, hogy több ezer telefontornyot építsenek a kontinens déli részén, ezzel elősegítve a kommunikáció fejlődését.

Alexander Soros 2017-ben egy különleges pillanatot örökített meg, amikor George Clooney-val közösen készült fotót osztott meg. A kép a híres Davosban készült, ahol a Clooney Foundation által szervezett ebéd keretében folytatott megbeszélések zajlottak. Ekkor már David Pressman töltötte be a színész jótékonysági alapítványának ügyvezető igazgatói posztját.

A Soros-alapítványok jelentős anyagi támogatást mozgósítottak a 2024-es elnökválasztási kampány során, mivel komoly aggodalommal figyelik Donald Trump esetleges visszatérését. Alexander Sorosról úgy vélik, hogy apjánál is radikálisabb a gátlástalanság és a háborúpártiság terén. Nincs olyan eszköz, amit ne vetne be, hogy előmozdítsa a liberalizmus szélsőséges formáit, és eltökélten harcol a nézetei érvényesítéséért.

A 37 éves Alex Soros, mióta Joe Biden az amerikai elnök, legalább 14 alkalommal járt a Fehér Házban. Ő is az illegális bevándorlás támogatója. Rendszeresen tesz közzé olyan videót, amelyben arra buzdítja a migránsokat, hogy induljanak meg Európa felé.

A Soros család olyan ügyészek megválasztását is finanszírozta, akik visszaeső bűnözőket helyeztek szabadlábra vagy kiálltak a kábítószer-fogyasztók mellett.

A Mandiner cikke szerint érdekes összefüggések vonhatók a Korrupciókezelési Index, a hamarosan távozó David Pressman hivatala, valamint a Joe Biden adminisztrációja körüli események között, amely elnöksége alatt számos kihívással nézett szembe.

Pressman és Biden egy olyan civil szervezetre hivatkozva helyezte tiltólistára Rogán Antalt, amelyet a kormányuk, valamint az általuk nemrégiben kitüntetett Soros György is támogat.

A Korrupcióérzékelési Index létrehozása a Transparency International (TI) szervezetének munkáját dicséri, amely különféle forrásokból, például az Egyesült Államok külügyminisztériumához kapcsolódó intézmények és Soros György támogatásával valósul meg.

Related posts