A Társadalomkutató Kft. legfrissebb elemzése alapján az aktív választók körében egyre inkább erősödik a Fidesz-KDNP pozíciója.


A legfrissebb felmérés szerint, amelyet a Magyar Társadalomkutató Kft. készített, a Fidesz-KDNP támogatottsága az aktív szavazó pártválasztók körében 15 százalékra nőtt a TISZA Párttal szemben. Az eredményeket szombaton tette közzé az MTI.

A Magyar Társadalomkutató december 16-18. között, mindössze egy hónappal az előző felmérés után, ismételten részletesen elemezte, hogy a magyarországi politikai pártok miként teljesítenének a 2024-es választásokon.

Rámutattak, Magyarország sikeres EU soros elnöksége, Donald Trump magabiztos győzelmet aratott az amerikai elnökválasztáson és a Magyar Péter újabb ellenmondásos ügyei között, többek közt annak hátterében, hogy a kormánypártok négy hét alatt is egyre nagyobb támogatást nyújtottak az aktív szavazók között.

A felmérésből kiderül, hogy míg a 18. életévét már betöltött lakosságot reprezentáló mintán továbbra is 12 százalékos a Fidesz előnye, addig a biztos szavazó pártválasztók bázisán csaknem megduplázódott a Fidesz-KDNP és a TISZA Párt közötti különbség, ami már 15 százalékos.

Megjegyezték, hogy a legutóbbi, egy hónappal ezelőtti kutatáshoz viszonyítva a Fidesz támogatóinak körében jelentősen megnövekedett azoknak az aránya, akik biztosan részt kívánnak venni a választásokon.

Mindezek azt jelzik, hogy az utóbbi négy hét kül- és belpolitikai történései felélesztik az érdeklődésüket.

Hangsúlyozták, hogy a kormánypártok már másfél évvel a választások előtt is képesek voltak bizonyítani, hogy rendelkeznek tartalékokkal.

Emellett említették, hogy a jelenlegi aktív szavazók véleménye szerint négy politikai párt képes lenne átlépni az öt százalékos bejutási küszöböt a listás választások során.

Egy aktuális választást a Fidesz-KDNP magabiztosan nyerne meg (49 százalék), a parlamentbe pedig a TISZA Párt (34 százalék), a Mi Hazánk Mozgalom (5 százalék) és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (5 százalék) jutna be, a Demokratikus Koalíció ( 4 százalék) viszont elmaradna a bejutási küszöbtől - állapította meg felmérése alapján a Magyar Társadalomkutató Kft.

A kutatás során ezer ember telefonos megkérdezésére került sor, amelynek célja a 18 éves és annál idősebb lakosság reprezentatív mintájának felmérése volt. A résztvevőket a nem, életkor, településtípus és iskolai végzettség szerint válogatták, biztosítva ezzel a széleskörű és sokszínű adatgyűjtést.

Related posts