A világszerte elismert keszthelyi zeneszerzőt különleges esemény keretében méltatták, ahol a zene és a művészet varázslatos világába kalauzolták a résztvevőket. (Képgaléria)


A koncert célja az volt, hogy méltóképpen emlékezzünk a világszerte elismert zeneszerzőre, Goldmark Károlyra (1830. május 18. - 1915. január 2.), aki Keszthely földjén látta meg a napvilágot. Ez az esemény különösen fontos, hiszen idén a zeneszerző születésének 195., valamint halálának 110. évfordulóját ünnepeljük. Tóth László zongoraművész, a zenekari egyesület elnöke osztotta meg ezt az információt a rendezvény kapcsán.

A Sába királynője egy varázslatos estélyen lép fel, ahol a zene és a kultúra találkozik. A színpadot ragyogó fények borítják, és a közönség izgalommal várja a csodálatos előadást. A királynő, aki a bölcsesség és a szépség megtestesítője, lenyűgöző dallamaival és mesés történeteivel elvarázsolja a nézőket. Minden egyes taktusban ott rejlik a távoli földek bája és a régi idők titkai, ahogy a zene szárnyán utazunk együtt a múltba.

A hangversenyt Stadler Tímea, a Balaton Színház igazgatónője nyitotta meg egy szívélyes köszöntővel, amely megalapozta az este hangulatát. Ezt követően a Zala Szimfonikus Zenekar előadásában Goldmark híres operájának, a Sába királynőjének nyitánya csendült fel, amely azonnal magával ragadta a közönséget. Az est további részében a norvég zeneszerző, Edvard Grieg művei kerültek előtérbe, és a zenekar az ikonikus Peer Gynt-szvitből öt tételt adott elő: a Reggeli hangulat, A hegyi király csarnokában, Anitra tánca, Peer Gynt hazatérése és Szolveig dala varázsolta el a hallgatóságot. Különösen emlékezetes pillanat volt, amikor Farkas Alexandra csodálatos énekhangján szólalt meg Szolveig dala, amely óriási sikerrel zárta le ezt a felejthetetlen estét.

A koncert második felében Grieg a-moll zongoraversenye csendült fel, amelyben a zongoraszólót Tóth László zongoraművész játszotta, míg a zenekart Bognár Ferenc vezényelte. Az esemény különösen fontos volt a helyi közösség számára, hiszen a Zala Szimfonikus Zenekar tagjai között sok keszthelyi zenetanár is szerepel, így számos család - köztük diákok, szülők, zenetanárok - hallgatta büszkén az előadást.

A hangversenyt a közönség hatalmas ovációval fogadta; a fellépőket többször visszatapsolták. A koncert végén Tóth László ráadásként Mozart Török indulóját játszotta el, amely szintén nagy tetszést aratott. A koncert szervezésében a Goldmark Károly Művelődési Központ és a keszthelyi Festetics György Zeneiskola működött együtt.

Related posts