Barrot: Ukrajnának a hatalom birtokában kellene tárgyalnia a békéről.


A francia külügyminiszter szerint a nyugati szövetségeseknek azért kell folytatniuk Ukrajna támogatását, hogy kijevi kormány az erő pozíciójából tárgyalhasson, ha elérkezettnek látja az időt a béketárgyalásokra.

Jean-Noël Barrot, a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinjában hangsúlyozta, hogy az ukrán fegyveres erők megerősítése és a katonák nyugati szintű képzése kulcsfontosságú lépéseket jelentenek e cél elérésében.

- Kérlek, formáld meg a mondandódat saját stílusodban - javasolta a párizsi külügyi tárca vezetője.

Arra a kérdésre, hogy elképzelhető-e francia katonák bevetése Ukrajnában, miután Emmanuel Macron francia elnök korábban nem zárta ki ennek lehetőségét, Barrot úgy fogalmazott: Macron valójában annak a véleményének adott hangot, hogy a Nyugatnak "nem vörös vonalakat kell meghúznia", hanem stratégiai okokból homályban kell tartania cselekvési szándékait annak nyilvános meghirdetése helyett, hogy mit kellene és mit nem kellene tennie.

"A francia külügyminiszter hozzátette, hogy éppen ezért nem zárunk ki semmilyen lehetőséget a nyilvános diskurzusban."

Barrot véleménye szerint Ukrajna minden lehetséges támogatást megérdemel, hiszen a kontinens biztonsága forog kockán.

- emelte ki.

Jean-Noël Barrot kijelentése szerint Franciaország kész támogatni Ukrajna NATO- és Európai Unióbeli tagságát, azonban ehhez elengedhetetlen, hogy a kérdést minden szövetséges kormánnyal alaposan megvitassák.

Kijelentette: azzal, hogy Oroszország ballisztikus rakétával támadta Ukrajnát, módosította nukleáris doktrínáját és az észak-koreai katonák behívásával "Ázsiába exportálta" a háborút, Vlagyimir Putyin orosz elnök célja a félelemkeltés, a nyugati szövetségesek azonban nem hagyják megfélemlíteni magukat.

A kérdésre, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek érdemes-e engedményeket tennie a béketárgyalások során, a francia külügyminiszter világosan kifejtette álláspontját: addig, amíg az ukrán nép nem jelzi, hogy elérkezett a béke ideje, a nyugati szövetségesek feladata csupán annyi, hogy maximális támogatást nyújtsanak Ukrajnának. Ezen kívül arra is figyelniük kell, hogy az ország a lehető legkedvezőbb helyzetbe kerüljön a jövőbeni tárgyalások során.

Barrot kiemelte: Európának a jövőben egy olyan környezetben kell biztosítania saját védelmét, amely gyökeresen eltér az Ukrajna ellen irányuló orosz agressziót megelőző időszaktól. Ennek érdekében elengedhetetlen, hogy a kontinens országai szorosabbra fűzzék együttműködésüket. Hozzátette, hogy ez azt is magában foglalja, hogy az európai államoknak fokozottan kell invesztálniuk védelmi képességeikbe.

Related posts