Békemisszió: Donald Trump visszatérése új fejezetet nyitott Európa és Észak-Amerika történetében, amely számos változást hozhat magával.


Ahogy lapunk korábban már beszámolt róla, Orbán Viktor miniszterelnök békemissziója keretében szerdán találkozott Vlagyimir Putyinnal. Az utóbbi hetekben a miniszterelnök Ferenc pápával és az újonnan megválasztott amerikai elnökkel, Donald Trumppal is eszmecserét folytatott. Csütörtökön pedig Ankarába utazik, ahol Recep Tayyip Erdogan török elnökkel tervezett megbeszélés vár rá.

A miniszterelnök békemissziójának legújabb állomásait illetően Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ vezetője nyilatkozott lapunknak. Kiemelte, hogy a Patrióták Európáért pártcsalád megalakulása és erőteljes megerősödése, valamint Donald Trump politikai színre való visszatérése egyértelműen új fejezetet nyitott Európa és Észak-Amerika történetében.

- fogalmazott, és hozzátette, tengeren innen és túl is egyre fokozódó békevágy tapasztalható az emberek körében. Mint mondta,

A szakértő hangsúlyozta, hogy Donald Trump beiktatásának közeledtével fokozott erőfeszítésekre van szükség ahhoz, hogy a béke ígérete ne csupán szavakban, hanem a valóságban is megvalósuljon. Ennek szellemében a közelmúltban nyilvánvalóan elindult a magyar miniszterelnök békeküldetésének egy új, felerősített szakasza.

A patrióták kora azt is magában foglalja, hogy a valódi nemzeti érdekekre épülő, realista nyugati vezetők külpolitikája sokkal erősebb eszközöket biztosít a Nyugat számára a keleti hatalmakkal szemben, mint az elmúlt két évtized során bármikor. Ne legyen kétségünk afelől, hogy Trump elnök ezt a lehetőséget ki fogja használni - hangsúlyozta Szánthó Miklós.

Kiemelte, Orbán Viktor békemissziója több szempontból is fontos.

Fontos, hogy emlékezzünk rá, hogy január 20-ig Joe Biden az Egyesült Államok hivatalban lévő elnöke - és bár sok mindent sejtünk, az idős államfő mögött rejtőzködő tényezők kiléte nem mindig egyértelmű. Az amerikai mélyállam és a brüsszeli szövetségeseik, köztük a magyar baloldal, amely Brüsszel helyi ügynökével, Magyar Péterrel áll szoros kapcsolatban, mind részei ennek a bonyolult politikai játéknak. Jelenleg úgy tűnik, hogy ezek az érdekcsoportok pénzügyi vagy ideológiai megfontolásaik révén nem a béke, hanem a háború elhúzódása mellett teszik le a voksukat. Aggodalomra ad okot, hogy a Biden-elnökség beiktatásáig hátralévő időszakban ezek az erők minden lehetséges módon próbálják majd megnehezíteni Donald Trump helyzetét.

Szánthó Miklós hangsúlyozta, hogy elengedhetetlen, hogy a visszatérő amerikai elnök rendelkezzen egy megbízható, nemzetközi szinten elismert, béke melletti elkötelezettséggel bíró szövetségessel, mint amilyen Orbán Viktor, aki aktívan hozzájárulhat a békefolyamat előmozdításához.

Felmerül a kérdés, hogy a tárgyalások alatt sikerül-e közelíteni a háborúban álló felek nézeteit és álláspontjait.

"Sajnos el kell fogadjuk: a hadviselő felek egészen az utolsó pillanatig alig fogják jelét adni annak, hogy az álláspontjaik közelednek egymáshoz. A harcias póz fenntartásához egészen a fegyverszünet aláírásának pillanatáig igen jelentős katonai érdek fűződik az agresszor Oroszország részéről is" - jegyezte meg Szánthó Miklós. Mint mondta,

Egyre gyakrabban vetődik fel az a gondolat, hogy Budapest lehetne a helyszín a tűzszüneti megállapodás aláírására. Szánthó Miklós azonban figyelmeztet arra, hogy nem érdemes ilyen messzire előre tekinteni.

- tette hozzá az Alapjogokért Központ főigazgatója.

Related posts