A kormány különös módon, egy meglehetősen drámai sarcformában üdvözli az autósokat az új év beköszöntével - írja az Alfahir.hu.


Az áremelkedés nem csak volán mögött ülőket sújtja, hanem az egész társadalmat - mutat rá Brenner Koloman.

"Az év első napján ismét világossá vált, hogy a jelenlegi fideszes kormány minden lehetséges módszert bevet az állampolgárok adóterheinek növelésére."

- írja a Jobbik elnökhelyettese Facebook-bejegyzésében, amelyben a jelentősen emelkedő közlekedési díjakra hívja fel a figyelmet.

Az év kezdetével az alábbi kiegészítő költségekkel kell számolnunk:

- Általános forgalomba helyezési engedély: Az eddigi 178 900 Ft helyett mostantól 242 100 Ft-ot kell fizetni, ami 35%-os emelkedést jelent.

- Összeépítési engedély: A díj 17 600 Ft-ról 27 700 Ft-ra nőtt, ez pedig több mint 57%-os drágulást jelent.

- Átalakítási engedély: Ezen a területen 27%-os áremelkedés tapasztalható, így az eddigi 11 800 Ft-os díj helyett most már 15 000 Ft-ot kell fizetni.

- A jármű-honosítási folyamat díja jelentős emelkedésen ment keresztül: a korábbi 8 000 Ft-os összeg 39%-kal növekedett, így mostantól 11 100 Ft-ot kell fizetni érte.

- Veszélyes anyagokat szállító járművek összeépítési engedélye: A vállalkozások számára ez a hír rendkívül kedvezőtlen, hiszen a díj 175 900 Ft-ról 245 600 Ft-ra ugrik, ami egy figyelemre méltó, 40%-os emelkedést jelent.

A kormány az inflációra hivatkozva indokolja a díjemeléseket, azonban Brenner Koloman véleménye szerint ez az érvelés erőteljesen vitatható. Rámutatott, hogy az autósok mindennapjait már most is megnehezítik a folyamatosan növekvő üzemanyagárak, parkolási költségek és útdíjak.

A politikai vezető figyelmeztetett:

Ezek a lépések nem csupán az autós családokat érintik hátrányosan, hanem a kis- és középvállalkozások számára is komoly terhet jelentenek, hiszen működési költségeik emelkedése elkerülhetetlen.

A növekvő terhek következtében a magyar gazdaság versenyképessége folyamatosan gyengül - hívja fel a figyelmet a képviselő. Szerinte a kormány ahelyett, hogy a pazarló állami kiadások átgondolt csökkentésére törekedne, inkább újabb terheket ró az állampolgárokra.

Brenner Koloman hangsúlyozta, hogy a közlekedéspolitikának a hatékonyság fokozására és a fenntarthatóság elősegítésére kellene irányulnia. Szerinte a megfelelő megközelítés az átláthatóbb, takarékosabb költségvetés, a megfizethető közlekedési lehetőségek biztosítása és a környezetbarát alternatívák fejlesztése lenne. E célok eléréséhez azonban nem "büntető díjak" bevezetésére van szükség, hanem inkább ösztönző intézkedések alkalmazására - tette hozzá.

Related posts