Rémisztő felismerés: az ukrajnai integráció Európa számára olyan, mint egy fokozatosan ható méreg.
Hollik István országgyűlési képviselő az M1 műsorában kifejtette, hogy Ukrajna EU-tagsága új kihívások elé állítja Magyarországot, különösen a családi adókedvezmények és a 13. havi nyugdíj fenntartásának kérdésében. A politikai vezetőknek mérlegelniük kell, miként befolyásolják ezek a változások a hazai szociális rendszer stabilitását.
Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője az M1 48 perc című hírháttérműsorában kifejtette, hogy ha Ukrajna csatlakozik az Európai Unióhoz, akkor Magyarország és más közép-európai országok kevesebb uniós támogatáshoz juthatnak. Szerinte a forrásokat elsősorban Ukrajnának kellene biztosítani, ami aggasztó helyzetet teremt a régió többi országának fejlődése szempontjából. A műsorban emellett az orosz-ukrán konfliktus aktuális állásáról és a tűzszünet lehetőségeiről is szó esett.
Hollik István kifejezésre juttatta véleményét, miszerint...
A képviselő felhívta a figyelmet arra, hogy a tagsággal az is kérdéssé válik, hogy meg tudják-e tartani a családi adókedvezményt vagy a 13. havi nyugdíjat, mert annyiba kerülne Ukrajna fölzárkóztatása. Hozzátette, az európai bizottság becslése alapján csak az ország újjáépítése 500 milliárd euróba kerülne.
Hollik István rávilágított, hogy Ukrajna bruttó hazai terméke (GDP) a háború előtt csupán az uniós átlag 25%-át tette ki. Összehasonlításképpen megjegyezte, hogy Magyarország csatlakozása idején ez a szám körülbelül 55% volt. Kiemelte, hogy egy gazdaságilag elmaradott ország törekszik a belépésre, amelynek "tulajdonképpen nincs saját java, mivel a földjei már külföldi kezekben vannak." Továbbá emlékeztetett arra, hogy Donald Trump amerikai elnök világossá tette, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai támogatásokat szeretné visszaszerezni. A ritkaföldfémek ügyében is kifejtette a véleményét, miszerint...
Kiemelte, hogy Ukrajna csatlakozásának jelentősége párhuzamba állítható a migráció hatásaival, amely Európa számára egy fokozatosan romboló tényezővé válik.
A politikus felhívta a figyelmet arra is, hogy több millió ember hagyta már el az országot és minél tovább tart a háború, annál kisebb az esély arra, hogy azok, akik letelepedtek Európában, hazatérjenek Ukrajnába. Felhívta a figyelmet arra is, hogy jelenleg Magyarországon több mint ötezer ukrán gyermek tanulhat anyanyelvén.
Kiemelte, hogy a csatlakozás nemcsak biztonsági és egészségügyi kockázatokkal jár, hanem jelentős hatással lenne az uniós munkaerőpiacra is.
Műsorvezetői kérdésre azt mondta, az ukrán-magyar kapcsolat feszült. Most már azt is láthatjuk, hogy akár titkosszolgálati módszereket is hajlandók bevetni azért, hogy a magyar kormányt gyengítsék és ezzel hozzák önmagukat jobb helyzetbe - emelte ki. Úgy fogalmazott: "komoly erők feszülnek és indultak meg annak érdekében, hogy a magyar kormányt az álláspontjából kibillentsék, vagy magát a magyar kormányt billentsék ki a hatalomból."
Hollik István kifejezte véleményét, hogy...
A képviselő a Voks2025 véleménynyilvánító szavazás kapcsán kifejtette, hogy ez az egyedüli ilyen kezdeményezés Európában, amely lehetőséget ad arra, hogy az emberek kifejtsék véleményüket Ukrajna uniós csatlakozásáról. Kiemelte, hogy a kérdés tétje óriási: amennyiben Ukrajna belép az Európai Unióba, az a magyar lakosság anyagi helyzetét negatívan befolyásolhatja, míg ha nem csatlakozik, az hozzájárulhat a magyar gazdaság további növekedéséhez, s így minden magyar állampolgár számára lehetőséget adhat a fejlődésre.