Különleges esemény vár ránk a Madách Színházban, hiszen ősszel debütál a varázslatos Jégvarázs musical! A Disney népszerű mesevilága életre kel, és egy felejthetetlen előadás keretében élhetjük át Anna és Elsa kalandjait. Ne hagyd ki ezt a lenyűgöző produ

A Jégvarázs című Broadway-musicalt mutatja be a Madách Színház szeptember 19-én, 20-án és 21-én hármas szereposztásban, Szirtes Tamás rendezésében.
A történet a szeretet és az elfogadás hatalmáról mesél - hangsúlyozta Szirtes Tamás, az igazgató, a produkció keddi budapesti sajtótájékoztatóján. Kiemelte, hogy ez egy családi darab, amely mindenki számára gazdag és teljes élményt kínál.
Emlékezetes módon, Andersen híres meséje ihlette a Disney 2013-ban debütáló, rendkívül népszerű animációs filmjét, amely a Jégvarázs címet viseli. E csodálatos alkotás 2017-ben színpadi musical formájában is életre kelt, és a világ legnevesebb zenés színpadain varázsolta el a közönséget.
A rendező hangsúlyozta, hogy egy különleges női történetről van szó, amelynek középpontjában egy testvérpár áll. A cselekmény a különbözőség felfedezéséről szól, arról, hogyan érthet rá valaki a saját képességeire és belső erejére, valamint arról, hogy miben találja meg az igazi jelentőségét, és hogyan tud ezzel a tudással megbékélni. A produkcióban a megváltás nem egy grandiózus romantikus szerelem által érkezik, hanem a két testvér közötti újra találkozás által – emelte ki a rendező. Hozzátette, hogy a mű a lemondás és az önfeladás témáit boncolgatja, valamint olyan, gyermekkori nehézségeket érint, amelyek mindenki életében megjelennek. Elmondása szerint a darab komplexitása figyelemre méltó, különösen a musical műfajában.
"Igazi remekmű a Jégvarázs. Alkotói megőrizték az alapul szolgáló Andersen-mese drámaiságát, és hozzátettek sok reményt és csillogást. Tökéletesen felépített, végiggondolt és hiteles műről van szó, amely okkal ragadja meg a gyerekeket világszerte, és meggyőződésem, hogy a felnőttek számára is tanulságokat és katarzist jelent. Arendelle mesevilága elragadó, az előadásban a látványvilág, a vizualitás kiemelt fontosságú. Az operaház fantomja és a Mary Poppins színpadra állítása után mondhatom, hogy a Jégvarázs színházi igényei a musical műfajában a legnehezebbek közé tartoznak. A darab szereposztása is rendkívül igényes lett. A szerepet elnyerő művészek a musicaljátszás mindhárom készségével rendelkeznek, jól mozgó, kiváló színészek, és elsősorban nagyszerű énekesek" - mondja a darabról Szirtes Tamás rendező, aki az elmúlt húsz évben színre vitte Az operaház fantomja és a Mary Poppins mellett a Producerek, a Volt egyszer egy csapat, a Spamalot vagy a ma is műsoron lévő Mamma Mia!, a Jézus Krisztus Szupersztár vagy a Pretty Woman musicaleket.
Szirtes Tamás kiemelte, hogy a Jégvarázs zenéje lenyűgöző, a karakterek, mint Olaf és Sven, pedig igazán emlékezetesek. A történet során jelentős emberi fejlődéseket láthatunk. A darab szövegkönyvét Jennifer Lee alkotta meg, míg a fordítást Galambos Attila és Szente Vajk készítették. A színpadi produkció a film népszerű dalain, például a "Legyen hó" című slágeren kívül, a Kristen Anderson-Lopez és Robert Lopez zeneszerzőpáros újabb műveivel is gazdagodik.
Az igazgató bejelentette, hogy a színpadon Anna karakterét Gadó Anita, Hien és Kardffy Aisha fogja életre kelteni. Elsa megformálásában Arany Tímea, Muri Enikő és Zámbó Brigitta működnek közre. Olaf szerepét Sánta László, Serbán Attila és Szemenyei János alakítja, míg Kristoffként Borbély Richárd, Ekanem Bálint Emota és Szaszák Zsolt lépnek fel. Hans szerepében Jenővári Miklós, Solti Ádám és Tóth Dominik lesznek láthatók. A darabban emellett Galbenisz Tomasz, Mező Zoltán és Sándor Dávid is kulcsszerepet játszanak, továbbá Baksa András és Csiszár István is fontos feladatokat kapnak.
A produkció művészi csapata rendkívül sokszínű és tehetséges. Az előadás koreográfiáját Tihanyi Ákos álmodta meg, míg a zenei világot Kocsák Tibor és Köteles Géza irányítja. A látványvilágot Vízvárdi András díszlet- és animációtervező képzelte el. A jelmezeket Rományi Nóra tervezte, a bábok megalkotásában Hoffer Károly és Sári Miklós működtek közre, míg a bábmozgásért Pethő Gergő felel. A produkció világítását Madarász János tervezte, a hangtechnikát pedig Farsang Áron és Póczak Bence irányítják, míg a szcenikus feladatokat Szűcsborús János látja el.