Egy humoros poszt után nyomtalanul eltűnt Iránban egy fiatal francia kerékpáros, akit a kalandvágy és a jókedv hajtott. A srác a biciklizés mellett a poénkodás mestere is volt, de úgy tűnik, hogy egy váratlan kalandba keveredett, ami miatt nem hallani fel


Ironikus csavarral figyelmeztette követőit a 18 éves Lennart Monterlos, a Franciaországból Japánba kerekező fiatal, hogy inkább ne látogassanak Iránba, ahol éppen ragyogó napsütés és olcsó árak várják őket, nem beszélve a lenyűgöző kultúráról és a barátságos helyiekről. Aztán, mintha csak egy varázslat folytán, eltűnt: olyan hirtelen, mintha a föld nyelte volna el.

"A Kaszpi-tenger és az Indiai-óceán között fekvő, Franciaország háromszorosának megfelelő területű ország, ahol sivatag, homokdűnék, tenger, erdők, hegyek találhatók.(...) Ha meg akarsz szabadulni európai vagyonodtól, ez nem a megfelelő hely,

itt minden túl olcsó, az emberek túl vendégszeretők"

Lennart Monterlos, egy lelkes kalandor, nemrégiben megosztotta izgalmas terveit Instagramján: 35 országon át tartó biciklitúrára készül Franciaországból Japánba. Az út során felfedezi a világ sokszínű kultúráit és lenyűgöző tájait, miközben a szabadban éli meg a kerékpározás örömét.

A humort nagyra becsülte.

A francia-német gyökerekkel rendelkező, kettős állampolgárságú fiú, aki a franciaországi Besançonból származik, június 12-én, négy nappal a rejtélyes eltűnése előtt, egy izgalmas bejegyzést osztott meg. Ebben arról beszélt, hogy "a kockázatok túl magasak", ám mindenki saját magának mérlegelje a helyzetet. Rámutatott, hogy az általa választott úti cél nem éppen a francia Riviéra csillogásával vetekszik, és hogy bizonyos óvintézkedéseket igényel. Ennek ellenére úgy fogalmazott, hogy "ez eddig rendkívül pozitív tapasztalat volt" számára. Emellett, hogy megizzassza Instagram-közönségét, felvetette a kérdést: "Mennyire izgalmas lenne Iránba utazni?"

A Le Parisien jelentése szerint a fiatalember, aki a projektjéről így nyilatkozott: "Az utazásaim során különböző országokban és kultúrákban bízva szeretném megteremteni a hiteles kapcsolatokat a helyiekkel, megosztani az ő történeteiket, és előmozdítani egy fenntarthatóbb életmódot", 2024 augusztusában indult el Besançonból. Azóta számos országot bejárt, köztük Svájcot, Németországot, Ausztriát, Szlovákiát, Magyarországot, Szerbiát, Romániát, Bulgáriát és Törökországot. November 24-én érkezett meg Szalmászba, Iránba. Decemberben hazautazott, hogy ünnepelje a karácsonyt, majd egy hosszabb franciaországi szünet után május 24-én folytatta kalandját a közép-iráni Varzanehben.

A június 16-án eltűnt 18 éves fiú néhány nappal a tragikus esemény előtt megosztott egy figyelmeztető üzenetet 800 követőjének, amelyben így fogalmazott: "Főleg hallgass a médiára, ez egy nagyon veszélyes ország, ne gyere Iránba!" A később eltávolított videóban különféle iráni helyszínek képei láthatók, ahol ironikus megjegyzéseket fűzött ahhoz, hogy "miért nem érdemes ide látogatni".

A felvételen többek között értékelte az irániak humorát is. A perzsa államban tartózkodás veszélyét részletező szavait iróniának szánta, ám önbeteljesítő jóslat lett: a fiú, aki utolsó videóját június 15-én készítette,

"Másnap nyomtalanul eltűnt a radarok látómezejéből."

fogalmaz külügyi forrásokra hivatkozva a Le Figaro.

Nem javasolják.

Lennart a sivatag aranyló dűnéi között örökítette meg a pillanatot, miután búcsút intett Varzaneh varázslatos településének, amely Iszfahán közelében, Irán szívében található. "Túl gyönyörű ahhoz, hogy valóságos legyen" - fűzte hozzá a felvételhez, így keltve életre a táj bámulatos szépségét.

A francia külügyminisztérium aggasztónak találja eltűnését.

a közel-keleti események, illetve a Párizs és Teherán közötti feszültségek fényében. "Kapcsolatban állunk a családdal az ügyben" - mondta egy diplomáciai forrás vasárnap, emlékeztetve arra, hogy az iráni hatóságok által folytatott "szándékos nyugati túszejtési politika" miatt továbbra is "ajánlott, hogy a francia állampolgárok ne utazzanak Iránba".

A Le Figaro és más médiumok is hangsúlyozzák: a teheráni hatóságok időről időre önkényesen letartóztatják és fogva tartják a francia állampolgárokat. Az utóbbi évek során diplomáciai erőfeszítések révén több személy szabadon bocsátását sikerült elérni, és

már csak két francia állampolgárt tartanak hivatalosan fogva iráni börtönökben, akikre viszont halálbüntetés vár.

Cécile Kohler, egy 40 éves irodalomprofesszor a kelet-franciaországi vidékről, valamint 72 éves élettársa, Jacques Paris, 2022. május 7-én, iráni turistaútjuk utolsó napján letartóztatásra került. Mostanra kiderült, hogy a francia párost három súlyos váddal, köztük "kémkedéssel a Moszad számára, összeesküvéssel a rendszer megdöntésére, valamint a közbiztonság megsértésével" illetik – számolt be róla az AFP hírügynökség.

Egyelőre nincs információ arról, hogy a fiatalember ügyében tett-e Párizs diplomáciai lépéseket.

Related posts