Egykori labdarúgófenomén vált Grúzia köztársasági elnökévé.
Hajdú Péter nem tudta visszafogni az érzelmeit, amikor így fogalmazott: "Ez az interjú lelkileg talán életem egyik legnagyobb megpróbáltatása volt."
Az új elnököt most először nem országos választásokon, hanem a parlamentben, a parlamenti és a helyi önkormányzatok képviselőiből álló 300 fős választói testület jelölte ki közvetlen szavazásával. Mivel a négy fő ellenzéki csoport az októberi vitatott választások óta bojkottálja a parlamentet, Kavelashvilit simán megszavazták. Összesen 225-en voltak jelen a szavazáson, és 224-en szavaztak Kavelashvili mellett. Beiktatására december 29-én kerül sor - írja a CNN.
A 3,7 millió lakosú országban hónapok óta feszültségek vannak kialakulóban: azzal vádolják a kormányzó Grúz Álom pártot, hogy egyre inkább tekintélyelvű, oroszbarát politikát folytatnak, miközben egyre jobban elfordulnak a Nyugattól és a régóta ígérgetett EU-tagságtól. Miután a kormány úgy döntött, hogy leállítja az EU-hoz való csatlakozásról szóló tárgyalásokat, az elmúlt 16 éjszakán a tüntetők Tbilisziben táboroztak.
Kavelashvili a Nyugat éles kritikájának hangját képviseli, és várható elnöksége várhatóan tovább fokozza a feszültségeket az országban a Kreml-barát erők és az Európai Uniót támogató rétegek között. A leköszönő elnök, Salome Zourabichvili is a tüntetők soraiba állt, és kijelentette, hogy az elnökválasztás "a demokrácia megsértése". A szavazás előtt pedig határozottan megígérte, hogy függetlenül az eredménytől, hivatalában marad, és hangsúlyozta, hogy ő az egyedüli legitim vezető Grúziában.