Egyszerűen megdöbbentő, hogy az űrben felfedezett objektum jelenléte teljesen elképzelhetetlen.

Felfedeztek egy olyan tárgyat, amelynek mibenlétéről egyelőre semmiféle információval nem rendelkezünk, így a létezése is rejtélyesnek tűnik.
Egy különös égi jelenség igencsak megkavarta a csillagászok világát, hiszen viselkedése nem illeszkedik a neutroncsillagokról kialakított korábbi elméletekhez - számol be az Earth. Az ASKAP J1839-0756 néven ismert égitest rádiójelek segítségével került felfedezésre, és azonnal felkeltette a szakemberek érdeklődését: a várt ütemhez képest jóval lassabban bocsát ki impulzusokat, ami komoly kihívást jelent a besorolására vonatkozóan.
A neutroncsillagok a hatalmas csillagok végső sorsaként, szupernóva-robbanások után keletkeznek, és egy hihetetlenül sűrű magot hagynak maguk után. Az ilyen csillagmaradványok közül néhány, amelyeket pulzároknak nevezünk, az idő múlásával rendszeres időközönként rádióhullámokat bocsátanak ki, miközben forognak. Eddig úgy vélték, hogy a lassabban forgó pulzárok nem bocsátanak ki észlelhető jeleket. Azonban az ASKAP J1839-0756 nevű égitest megcáfolja ezt a feltételezést: noha egy teljes forgásához 6,45 órára van szüksége, mégis jelentős rádiósugárzást generál. Dr. Manisha Caleb, a Sydney-i Egyetem kutatója és csapata egy másik különös jelenségre is rávilágított: az objektum minden egyes forgása során két különálló impulzust sugároz. Ez arra utalhat, hogy a neutroncsillag mágneses tere úgy konfigurálódott, hogy mindkét pólusa folyamatosan a Föld irányába irányítja a jeleket. Az ilyen kettős impulzusmintázat rendkívül ritka az ilyen típusú csillagok esetében, így ez az égitest még különlegesebbé válik a csillagászat világában.
Az ASKAP J1839-0756 rejtélye két érdekes lehetőség körül forog. Az egyik elmélet szerint ez a csillag egy magnetár, amely rendkívül erős mágneses térrel bír, és még lassú forgás közben is képes energiakitöréseket generálni. A magnetárok, ellentétben a hagyományos pulzárokkal, olyan körülmények között is megőrizhetik rádiósugárzásukat, amelyek általában megakadályoznák ennek a jelenségnek a létrejöttét. Azonban az ASKAP J1839-0756 viselkedése nem teljesen illeszkedik a meglévő mágneses elméletekhez, így a kutatók újabb lehetséges magyarázatokat keresnek, hogy megfejtsék ennek a különös égitestnek a titkát.
Néhány tudós úgy véli, hogy az objektum által kibocsátott energia forrása összetett mágneses térkölcsönhatásokban vagy esetleg még felfedezésre váró mechanizmusokban rejlik. Más elméletek szerint az ASKAP J1839-0756 nem csupán egy neutroncsillag, hanem egy különleges mágneses tulajdonságokkal bíró fehér törpe lehet. Ugyanakkor jelenleg nincsenek konkrét bizonyítékok, amelyek alátámasztanák ezt a felvetést, így a neutroncsillag-eredet továbbra is a legvalószínűbb magyarázat. Emellett lehetséges, hogy más, hasonlóan lassú forgású pulzárok is léteznek, de a megfigyelési korlátok miatt eddig észrevétlenek maradtak.
A jövőben fejlettebb teleszkópokkal végzett égboltfelmérések több ilyen különleges objektumot tárhatnak fel.