Rákosmentén tragikus baleset történt, amikor egy három hónapos kisbaba életét vesztette a szén-monoxid mérgezés következtében egy családi otthonban. Az eset rávilágít a szén-monoxid veszélyeire és arra, mennyire fontos a megfelelő szellőzés és a fűtési re

A szénvegyületek nem teljes égése következtében keletkező színtelen és szagtalan gáz koncentrációja olyan rendkívül magasra emelkedett, hogy a tűzoltók által használt mérőműszer teljesen megadta magát.
Tragikus esemény történt a XVII. kerületben, ahol egy három hónapos csecsemő életét vesztette, míg négy felnőtt rosszul lett, közülük egy személy el is ájult a szén-monoxid mérgezés következtében. Az eset december 26-án, csütörtökön zárult le egy Borsó utcai családi házban. Mukics Dániel, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője elmondta, hogy a helyszínen mért szén-monoxid szint olyan rendkívül magas volt, hogy a mérőműszer is jelezte a veszélyt.
A katasztrófadédelemhez csütörtök délelőtt negyed tizenegykor érkezett bejelentés. A Borsó utcai 120 négyzetméteres családi ház előterében egy nyílt égésterű gázkazán és egy szintén nyílt égésterű vízmelegítő üzemelt jól szigetelő nyílászárók mellett. Az épületben négyen tartózkodtak, mind a négyen szén-monoxid-mérgezést szenvedtek, közülük egy felnőtt elájult, a három hónapos kisbaba pedig életét vesztette.
Az OKF hivatalos weboldalán megjelent tájékoztatás alapján a budapesti hivatásos tűzoltók siettek a helyszínre, miután szén-monoxid-mérgezés gyanúja merült fel. Ezt követően a gázszolgáltató szakemberei is megérkeztek, és a szükséges intézkedéseket megtéve elzárták a gázvezetékeket az érintett lakásban, ezzel biztosítva a további veszélyek elkerülését.
A katasztrófavédelmi szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy a legtöbbször akkor keletkezik szén-monoxid, amikor zárt térben nyílt láng ég, és nem megfelelő a levegő-utánpótlás. A tűz elhasználja a helyiség levegőjét és tökéletlen égés jön létre, amelynek a mellékterméke a rendkívül mérgező szén-monoxid. - Ahol zárt térben nyílt láng ég, ott állandó és automatikus szellőzésről kell gondoskodni, nem elég néha szellőztetni, az ablakokba légbevezetőket kell szerelni. Emellett érdemes évente egyszer ellenőriztetni a fűtőeszközöket, vízmelegítőket és szén-monoxid-érzékelőt is beszerezni - emelte ki Mukics Dániel.