Időjárás: Hosszú távú fagyos időszakra van szükség + VIDEÓ Ha szeretnéd, hogy a szöveg még egyedibb legyen, íme egy alternatíva: Időjárási előrejelzés: Elérkezett az idő a tartós hideg időszakra + VIDEÓ Mit gondolsz?


Országos időjárás-előrejelzés: csütörtök estig terjedő időszakra vonatkozóan.

A délnyugat felől továbbra is csökken a felhőzet, és a nap egyre több helyen megmutatja magát. Az Északi-középhegység és a főváros környékén azonban egész nap borongós, párás idő vár ránk. Késő délutánra észak felől vastagabb frontfelhők érkeznek, amelyek estefelé már csapadékot is hozhatnak, túlnyomórészt eső formájában. Ezen a területen a délnyugati szél megerősödik, helyenként pedig viharos szél is kialakulhat.

A csúcsérték tág határok között változik: a Dráva mentén akár 11, 13 fok is lehet, míg északkeleten csupán -1, +4 fok valószínű. Késő este -1, +7 fok közötti értékeket mérhetnek.

Országos előrejelzés: csütörtök estétől péntek reggelig

A felhők egyre sűrűbben zárják körbe az eget, és az est beköszöntével, majd később, az éjszaka folyamán egyre több helyen várható csapadék, amely kezdetben eső formájában érkezik, de fokozatosan havas esőre és havazásra vált. A csapadék mennyisége idővel csökkenni fog. Az északi és északkeleti tájakon átmeneti, kisebb ónos eső is előfordulhat. A Dunántúl magasabb pontjain, valamint Borsodban vékony hóréteg alakulhat ki. A déli megyékben viszont nagyobb területeken jelentős mennyiségű esőre lehet számítani. A délnyugati szél több helyen élénk, sőt, erős lökésekkel fúj, ám az éjszaka második felében fokozatosan északnyugati irányba fordul.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2 és +4 fok között várható.

Cikkünk az ajánló alatt folytatódik Válságban a lengyel sertéstartás Hirdetés

Nagyon veszélyes állat jelent meg a Dunában Hirdetés

Fedezd fel azokat a lenyűgöző díjnyertes gépeket, amelyeket mindenképpen látni érdemes! Ne hagyd ki ezt az egyedülálló élményt!

Már csak két heted maradt ennek a támogatási kérelemnek a benyújtására Hirdetés

Újabb aszályos évjárat érkezett, és ezzel együtt újabb lehetőségek nyílnak az LG Danubia hibridek népszerűsítésére. A szélsőséges időjárási viszonyok miatt különösen fontos, hogy olyan növényfajták mellett döntsünk, amelyek ellenállóbbak a kiszáradással szemben. Az LG Danubia hibridek nemcsak a terméshozamok növelésében segítenek, hanem a fenntarthatóságot is szem előtt tartják. Érdemes tehát megfontolni a választásukat ebben a kihívásokkal teli időszakban!

Az új év elkezdődött: Inflációkövető adók, dráguló üzemanyagok és új támogatások Hirdetés

Az OTP Bank hivatalosan is bejelentkezett a kamattámogatott agrár beruházási hitelek finanszírozására Hirdetés

Felfüggesztették a gázszállítást Ukrajnán keresztül – milyen következmények várnak ránk most? Hirdetés

Agrometeorológiai szempontból elengedhetetlen, hogy a kártevők populációjának csökkentéséhez tartós, kemény hideg időjárásra legyen szükség. A megfelelően alacsony hőmérsékletek hozzájárulhatnak a növényvédelmi problémák mérsékléséhez.

Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez, de a következő 8-10 napban erre nincs kilátás - közölte csütörtöki agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet.

Azt írták: az elmúlt 30 napban északkeleten és nyugaton helyenként 10 milliméternyi csapadék sem hullott, míg a déli országrészben 50 milliméternyinél több is előfordult. A 30 napos és a 90 napos csapadékmennyiség szinte országszerte jelentős hiányt mutat, főleg az Alföldön.

A hőmérséklet kezdetben 5, a napos területeken 10 Celsius-fok körül volt a múlt héten, míg a ködös tájakon 0 fok közelében maradt. A hét eleji, jobbára fagymentes éjszakákat a derült idő miatt országos fagyok követték, de mínusz 10 fok alatti minimumok így sem fordultak elő. A talaj csak a felszín közelében néhány centiméteren fagyott, ezen a télen még nem is volt számottevő talajfagy. Az elmúlt 30 nap átlaghőmérséklete 1-2 fokkal haladta meg az ilyenkor szokásos értéket.

Az elemzés szerint a repce fejlett, jó állapotban van az ősz első felére jellemző esős, viszonylag enyhe időjárásnak köszönhetően. Az októberben vetett gabonák esetén azonban már nem ilyen egységes a kép: a november közepéig, egy hónapon át tartó száraz időszak többfelé egyenetlen kelést és nehézkes korai fejlődést eredményezett.

A november második felében lehullott csapadék mérsékelt enyhülést hozott, azonban a december, bár valamivel kedvezőbb volt az átlagoshoz képest, nem bizonyult elegendőnek a kalászosok jelentős fejlődéséhez. Így sajnos a táblák továbbra is meglehetősen gyengék maradtak.

Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez - fotó: pixabay.com

A kártevők és a kórokozók gyérüléséhez tartósan mínusz 10 fok alatti fagyokra lenne szükség, de erre egyelőre továbbra sincs kilátás, hiába az év leghidegebb időszaka általában a január eleje - írták.

Az előrejelzés szerint a következő egy hétben változékony, többször is csapadékos időre van kilátás, a legtöbb napsütés szombaton és vasárnap valószínű. Jellemzően eső, néhol vegyes halmazállapotú lesz a csapadék. A jövő hét közepéig összességében 5-20 milliméternyi csapadék várható, délen valószínű a nagyobb mennyiség.

A hőmérséklet alakulása sokszínűen változik: az enyhébb és nedves léghullámokat egy hideg, száraz légtömeg váltja fel, mindez pedig egy hét leforgása alatt, két különböző ciklusban történik. A legmelegebb napok valószínűleg a hétfő és kedd lesznek, amikor a hőmérséklet több helyen is meghaladhatja a 10 fokot. A legerősebb éjszakai fagyok pedig szombaton és vasárnap reggel várhatóak, azonban mínusz 10 fok alatti hőmérsékletre nem kell számítani. Tartós hidegre a következő 8-10 napban nem kell számítani - áll a jelentésben.

Természetesen! Az alábbiakban egyedi megfogalmazásban írom le a kért térképeket: 1. **Szélviszonyok Térképe**: Ez a térkép a szél irányát és sebességét ábrázolja, lehetővé téve számunkra, hogy jobban megértsük a légkör dinamikáját és a meteorológiai jelenségeket. A különböző színkódok és nyilak segítségével könnyedén nyomon követhetjük a szél mozgását, legyen szó enyhe fuvallatokról vagy erős viharos szélről. 2. **Csapadék Eloszlásának Térképe**: Ez a térkép a csapadék mennyiségét és eloszlását mutatja, információt nyújtva a csapadékos időszakokról és azok földrajzi eltéréseiről. A színek és árnyalatok révén könnyen áttekinthetjük, hol várható eső, hó vagy egyéb csapadék, ezzel segítve a tervezést és a mezőgazdasági tevékenységeket. 3. **Hőmérsékleti Térkép**: Ez a térkép a hőmérsékleti viszonyokat ábrázolja, bemutatva a különböző területek átlaghőmérsékletét. A színskála segítségével azonnal láthatóvá válik, hol találkozhatunk melegebb vagy hűvösebb időjárással, ami hasznos információ lehet a mindennapi élet és az utazások tervezése során. Ezek a térképek kulcsfontosságúak a meteorológiai megfigyelésekhez és a klímaelemzésekhez, segítve bennünket a természeti jelenségek jobb megértésében.

Az Agroinform.hu időjárás szekciójában részletes előrejelzéseket találsz, amelyek 24 órás, 7, 15 és 30 napos időtávra vonatkoznak, országos és település szinten egyaránt. Emellett az elmúlt 30 nap meteorológiai adatai is elérhetők, kiegészítve a permetezéshez szükséges hasznos információkkal.

Indexkép: forrása pixabay.com

Related posts