Új megközelítést alkalmaznak a 10 éve eltűnt maláj repülőgéppel kapcsolatos kutatások során.


Most a kutatás egy új módszer segítségével folytatódik.

Több mint egy évtizede, hogy az MH370-es járat felemelkedett Kuala Lumpur égboltra, ám rejtélyes módon eltűnt a Peking felé vezető úton. Azóta is kérdések sorozata kíséri a tragikus eseményeket, és a Boeing 777-es sorsa továbbra is ismeretlen. A világ figyelme a mai napig a titokzatos eltűnés körül forog, miközben a repülőgépet nem sikerült fellelni.

A maláj kormány nemrégiben bejelentette, hogy egy újabb lépést tett a MH370-es járat roncsainak felkutatására, miután szerződést kötött az Ocean Infinity nevű tengeri robotokra specializálódott vállalattal. Az együttműködés keretében az Ocean Infinity 18 hónap áll rendelkezésére, hogy innovatív módszerekkel nyomozza ki a járat eltűnésének rejtélyét. Ha sikerül megtalálniuk a roncsokat, a cég 70 millió dolláros (27,5 milliárd forintos) jutalomban részesül.

Az új megközelítés az úgynevezett Weak Signal Propagation Reporter (gyenge jelek terjedésének vételjellemzése) vagy röviden WSPR nevű hibrid kommunikációs protokoll segítségével küldött rádióadások vizsgálatára épül. Működési elve elég bonyolult, de a lényeg, hogy a kutatók az MH370-es járat eltűnésének napján, a WSPR protokoll segítségével küldött rádiójeleket vizsgálják, hogy azokban az eltűnt repülő által keltett zavarokat keressenek. A remények szerint ezzel a módszerrel rekonstruálni lehet a járat útját, ami végül elvezethet a roncsokig.

Related posts