Jövő héten újabb diplomáciai egyeztetésekre kerül sor Moszkva és Washington között. | Demokrata


Dmitrijev, aki a héten Washingtonban találkozott az amerikai kormány és törvényhozás különböző képviselőivel, kifejtette, hogy a megbeszélések fő célja a kétoldalú kapcsolatok rehabilitációja volt, különös hangsúlyt fektetve a gazdasági és befektetési területekre.

Több izgalmas közös befektetési lehetőséget vitattunk meg, amelyek a ritkaföldfémek, az Északi-sarkvidék, valamint a cseppfolyósított földgáz (LNG) szektorait érintik.

„- fogalmazta meg.”

"Azt látjuk, hogy még a legkonzervatívabb beállítottságú amerikaiak is, amikor feltesszük nekik a kérdést, hogy miért ne csinálhatnánk közös projekteket, elgondolkodnak, és azt mondják: miért ne. Vagyis a jeget, amelyet a Biden-adminisztráció teremtett, megtörjük a beruházási és gazdasági projektjeink jégtörőjével"

- fűzte hozzá.

Az elnöki különmegbízott óvatosan bizakodóan nyilatkozott a párbeszéd helyreállításának lehetőségéről Oroszország és az Egyesült Államok között. Kiemelte, hogy a Washingtonban töltött két nap során "rendkívül pozitív és őszinte eszmecserék zajlottak."

Közölte, hogy az amerikai vállalatok érdeklődést mutatnak az Oroszországba való visszatérés iránt, különösen az energiaszektorban. Dmitrijev 150 amerikai cégről beszélt, amelyek 70 százaléka már 25 éve jelen van az országban, és a politikai nyomás ellenére sem távozott onnan. Hangsúlyozta, hogy "a prioritás a közös partnerségé".

Amikor arról kérdezték, hogy mennyire lehet megbízni az amerikaiakban, az elnöki különmegbízott így válaszolt: "Természetesen bíznunk kell, de ezt a bizalmat folyamatosan ellenőrizni is szükséges. A legfontosabb, hogy mára már nincsenek illúzióink: az Egyesült Államok saját nemzeti érdekeit védi, ahogyan Oroszország is. A Biden-adminisztráció korábban hajlamos volt figyelmen kívül hagyni azokat a területeket, ahol a mi nemzeti érdekeink találkoznak. Éppen ezért kulcsfontosságú, hogy a Trump-kormányzat nyitott legyen a közös érdekeink felkutatására."

Related posts