Egy népszerű influenszer belevágott a kriptovaluta kibocsátásába, ám a projekt végül hatalmas, több száz millió dolláros veszteséget eredményezett.


"Pump and dump" csalással vádolják Haliey Welcht, aki "Hawk Tuah"-lányként vált ismerté. Az őt ért kritikák szerint az általa szerdán indított kriptovalutát arra használta, hogy pénzt csaljon ki a rajongóiból.

Haliey Welch, a virális videóból ismert "Hawk Tuah"-lány, csalással került a hírek középpontjába, miután az általa nemrégiben elindított kriptovaluta drámai mértékben vesztett az értékéből - számol be róla a BBC.

A szerdán bevezetett "$HAWK" digitális valuta értéke szédítő ütemben emelkedett, és máris 490 millió dollárt ért el, ami körülbelül 191 milliárd forintnak felel meg.

A jelentős árfolyamesés következtében Welch-et a "pump and dump" csalás gyanújával illetik. Ez a módszer abban rejlik, hogy a kriptopénz mögött álló személyek a piaci bevezetés előtt mesterségesen felhúzzák az árfolyamot, majd amikor az elér egy optimális szintet, gyorsan értékesítik saját részesedésüket, ezzel jelentős haszonra téve szert.

Welch határozottan cáfolta azokat az állításokat, amelyek szerint csapata értékesítette volna a birtokában lévő tokeneket. Ez a történet nemcsak a közönséget, hanem a csalásokat feltáró youtubert, a Coffeezilla néven ismert Stephen Findeisent is erőteljesen érdekelte.

Sajnos az ilyen helyzetekben nem a kriptokereskedőkre céloznak, hanem leginkább a tényleges rajongókra, akik még sosem foglalkoztak kriptoval

- állította Findeisen. Majd hozzátette, hogy a kriptovaluta mögött álló csapat nem hajlandó felelősséget vállalni az átverésért.

Welch védekezésként egy X-bejegyzésben kifejtette, hogy tették, amit tudtak, hogy akadályozzák a "mesterlövészek" tevékenységét, akik kifejezetten a frissen indított tokenekre vadásznak. Ezek a befektetők nagy tételben vásárolnak olcsón, hogy később profitáljanak az árak emelkedéséből.

Az ilyen típusú mém tokenek folyamatosan növekvő népszerűségnek örvendenek, és sokan úgy vélik, hogy kevésbé kockázatos befektetési lehetőséget kínálnak a Bitcoinhoz képest. Carol Alexander, a Sussexi Egyetem pénzügyi professzora megjegyzi, hogy...

Több olyan híresség vagy influenszer is van, aki belépett a kriptopiacra és hasonló kritikák érték. 2021-ben Kim Kardashiant 1,26 millió dollárra büntették az amerikai szabályozó hatóságok, miután titokban tartotta, hogy pénzért hirdette a EthereumMax nevű tokent közösségi felületein.

Nemrégiben Logan Paul, a népszerű YouTuber, a figyelem középpontjába került, miután vádakat fogalmaztak meg ellene. A kritikusok szerint félrevezette rajongóit azzal, hogy kriptopénzeket és különböző befektetési lehetőségeket népszerűsített, miközben nem tette világossá saját pénzügyi érdekeltségeit ezekben az ügyekben.

Related posts