Fantasztikus kincsekre leltek az Északi-tenger mélyén!


Régészek kőkorszaki leleteket találtak az Északi-tenger fenekén.

Régészek kezdik feltárni egy eltűnt őskori földterület titkait, amely ma az Északi-tenger fenekén fekszik. Speciális kotrógépek segítségével a tudósok most száz kovaköves leletet hoztak a felszínre, amelyeket a kőkorszaki emberek 15 000 és 8000 évvel ezelőtt készítettek.

A leletek között számos apró tűzkőből készült vágószerszám és több tucat szerszámkészítésből származó tűzkőpelyhe található. Ezeket az őskor titkait rejtő, víz alá süllyedt föld déli partvidékén, három különböző helyszínen bukkanták fel a tenger mélyéből.

Minden újonnan felfedezett ősi lelőhely, amely körülbelül 20 méter mélyen rejtőzik az Északi-tenger viharos habjai alatt, egy sor rég eltűnt torkolat közelében helyezkedik el. A Norfolk partjaitól 12-15 mérföldre található lelőhelyek valószínűleg számos további kincset fognak napvilágra hozni, amelyek segítenek feltárni az elpusztult föld népeinek életmódját és mindennapjait.

Úgy vélik, hogy a helyi gazdaság alapját a gímszarvas- és vaddisznóvadászat, továbbá a kagylógyűjtés képezte. Az Északi-tenger bizonyos területei rendkívüli régészeti értékkel bírnak, hiszen ezek a részek viszonylag érintetlenek maradtak azóta, hogy 10 000 és 7 500 évvel ezelőtt a tenger hullámai elnyelték őket. A szárazföldön azonban az újkőkortól kezdve egészen a modern korig terjedő települések, utak, erdőgazdálkodás és mezőgazdasági tevékenységek hatalmas mennyiségű korai emberi emlék nyomait tüntették el.

Az Independent jelentése szerint az Északi-tenger mélyén a kőkorszak utáni emberi beavatkozás mértéke drámaian alacsonyabb volt, mint a szárazföldön. Ennek következtében néhány kőkorszaki vadászó-gyűjtögető "táj" szinte érintetlenül megőrződött a tengerfenéken.

Related posts