Lebuktatták az egyik közvélemény-kutató intézetet: az ukrán EU-tagságról készült felmérésük értelmezése teljesen más megvilágításba kerül.


A Republikon legfrissebb felmérése szerint a magyar lakosság szűk többsége kedvezően viszonyul Ukrajna EU-s csatlakozásához, ám a helyzet nem ennyire egyszerű, hiszen egy meglepő fordulat is felsejlik a háttérben.

A Republikon Intézet múlt hétfőn tette közzé legújabb elemzését, amelyben érdekes megállapításokra jutott a közvélemény Ukrajna uniós csatlakozásával kapcsolatban. A kutatás eredményei szerint a válaszadók 47%-a támogatja a tagságot, míg 46%-a ellenzi azt. Az elemzés kiemeli, hogy ha figyelmen kívül hagyjuk a 7%-nyi bizonytalan választ, akkor a támogatók aránya 51%-ra nő, míg az ellenzőké 49%-ra csökken. Ezt az információt a 24.hu is közzétette az intézet által készített részletes jelentés alapján.

A csatlakozást támogató válaszadók jelentős része, összesen 32 százalék, hosszabb távon, 7-10 éves időkeretben látja reálisnak Ukrajna EU-hoz való csatlakozását, figyelembe véve a többi jelentkezőre vonatkozó kritériumokat és ütemtervet. Ezzel szemben 15 százalékuk, az agresszió következményeként, kedvezményes feltételekkel és gyorsabb eljárás keretein belül is pártolná Ukrajna integrációját az Európai Unióba.

A Nézőpont Intézet hétfőn a közösségi oldalán bejelentette, hogy a Republikon Intézet kiemelkedő, egyértelműen liberális szereplője a magyar közvélemény-kutatási tájnak.

Horn Gábor, a Republikon Intézet vezetője úgy nyilatkozott, hogy Ukrajna EU-tagságával kapcsolatos kutatásukat "saját források" alapján készítették el.

Így hangzott: - közölték.

A Nézőpont meggyőződése szerint ezen tény ismerete hozzájárul a közös szakmájuk iránt érdeklődő közvélemény számára a Republikon kutatási tevékenységének és eredményeinek megítéléséhez.

Related posts