Magyar Péter a békés és felelősségteljes rendszerváltás eszméjét népszerűsítette, hangsúlyozva a társadalmi harmónia és az együttműködés fontosságát.


Nagykanizsán tartja második kongresszusát a Tisza Párt szombaton. Az egésznapos rendezvényen több ezren vettek részt, a párt prominensei - köztük Tarr Zoltán és Bódis Krisztina - szólalt fel és kerekasztal-beszélgetésekre is sor került olyan témákban, mint az egészségügy, a közoktatás és a vízügy. Az esemény fő szónoka természetesen Magyar Péter, a Tisza elnöke, EP-képviselő volt, aki nem sokkal délután 4 óra előtt lépett a pulpitusra.

Cikkünk mostantól új tartalommal gazdagodik!

Először a város vendégszeretetét és gazdag történelmét méltatta, majd rávilágított, hogy Kanizsa a térkép peremére szorult. 2018-ban Orbán Viktor itt tett egy nagyszabású ígéretet: négysávos közlekedési útvonalat tervezett Zalaegerszeg és Nagykanizsa között, ám az ígéretes projekt azóta sem valósult meg. - Érdemes csatlakozni hozzánk azon az úton, amely egy emberséges és működőképes Magyarország felé vezet - hangoztatta. Mint elmondta, másfél évvel ezelőtt az élete egy szakasza összeomlott, korábban ő is egyfajta buborékban élt, de végül kilépett ebből, amikor a Partizán stúdiójába látogatott. - A falak leomlása után közösen képesek leszünk újjáépíteni ezt az országot - zárta szavait.

A szóban forgó kifejezések átfogalmazásával egyedi szöveget alkothatunk: Ahogyan megfogalmazta, Magyarország ma már nem a hibák keresésére összpontosít, hanem arra, hogy ki az, aki a jövőben támogatja. Ennek érdekében jövő áprilisig folyamatosan bejárják az országot, és a munkálatok már a következő héten megkezdődnek. Céljuk, hogy a választások utáni győzelem pillanatától kezdve az ország azonnal érzékelje a változást, egy új irányvonalat. Mindazt, ami hasznos és a közérdeket szolgálja, megőriznek. A békés és felelősségteljes rendszerváltás lesz a vezérgondolatuk.

Emberek vagyunk, és elkerülhetetlen, hogy hibázunk. Nem vagyunk merev, propagandára kényszerített pártkatonák – fogalmazott Magyar, aki hangsúlyozta, hogy több tízezer elkötelezett ember dolgozik együtt az ország megújulásáért. Kiemelte, hogy közöttük nem a hatalom féltésében élő, feketeöves politikai játszmázók dominálnak, és arra figyelmeztette azokat, akik a közérdek helyett saját érdekeiket helyezik előtérbe, hogy keressenek más lehetőségeket. Volt olyan baloldal, amely másfél év leforgása alatt három, milliárdos miniszterelnököt produkált, és volt olyan jobboldal, amely csupán politikai termékként tekintett a polgári értékekre. Az elmúlt négy fideszes kétharmad idején az ellenzék mindössze nyolc egyéni választókerületet tudott megnyerni vidéken.

"Kérjük, ne álljanak az utunkba, ne húzzák vissza az országot a múltba!" - szólította fel a parlamentben lévő ellenzéki pártokat. "Szükségünk van egy új irányra!" - hangoztatta, mire a több mint háromezer résztvevő egy emberként tapsolt.

Határozottan állítjuk, hogy a politikai spektrum nem csupán jobb és bal oldalra oszlik, hanem a magyar emberek érdekeit kell szem előtt tartanunk. Nem fogadjuk el a régi, elavult mandátumbitorlók befolyását, és köszönet illeti azokat, akik ezt a nézetet osztják. Amennyiben győzelmet aratunk, azonnali és hatékony lépéseket fogunk tenni: visszahozzuk azokat az uniós forrásokat, amelyek joggal illetnek meg minket, és ezeket az ország javára, nem pedig egyes magánérdekekre használjuk fel. Első lépésként nekilátunk az egészségügyi rendszer reformjának, csökkentve a hosszú várólistákat és a kórházi fertőzések számát. Évente 500 milliárd forinttal többet fogunk fordítani az egészségügyre, és az orvosságok áfája nulla százalékra csökken, míg az egészséges élelmiszerek adója is alacsonyabb lesz. Már nem elegendő csupán szavakkal kifejezni a vágyunkat egy másfajta Magyarország iránt; megmutatjuk, milyen is lesz az új ország. Nyolcvan napon belül bejárjuk a vidéket, és figyelemmel kísérjük az emberek véleményét a Tisza-program kapcsán, hogy közösen építhessük a jövőt.

Olyan egyedi magyar New Deal-t kínálunk, amelynek középpontjában a magyar emberek állnak. Célunk, hogy helyrehozzuk mindazt, ami nem működik - hangsúlyozta a Tisza elnöke.

A New Deal négy alapköve a következő területekre összpontosít: lakhatás, közlekedés, energiaellátás és oktatás.

A lakhatás kérdése napjaink egyik legégetőbb problémája, hiszen otthon nélkül a biztonságérzet hiányzik. Éppen ezért új bérlakás- és otthonteremtési programot indítanak, amely célja, hogy ösztönzők révén évente több tízezer új lakás építése valósulhasson meg.

A vasút állapota valójában egy ország tükörképe. Ma van a vasutasok napja, és Magyar örömmel köszöntötte a szakma képviselőit a pulpitusról. Hangsúlyozta, hogy ma már Budapestről Nagykanizsára vonattal utazni igazi kihívás. Baross Gábor hat év alatt megalapozta a modern magyar vasutat, míg Lázár János egy gyönyörű kastélyt épített saját magának. A mai vasúti élmények között említést nyernek a 10 km/órás sebességgel döcögő vonatok, a negyven fokos hőség a több évtizedes kocsikban, a kigyulladó mozdonyok, és a településeket elvágó vonalak. "Egykor rang volt a MÁV-nál dolgozni, ma viszont a túlélésért küzdenek a vasúti dolgozók" – mondta. Kiemelte, hogy sürgősen újjá kell építeni a magyar közlekedést. A vasút nem csupán nosztalgia, hanem a jövő kulcsa, hangsúlyozta.

Sok honfitársunk sajnos energiaszegénységben kénytelen élni, és a rezsi kifizetése is komoly nehézségekbe ütközik - fejtette ki Magyar. Rámutatott, hogy sokan, köztük számos gyermek, hideg és egészségtelen környezetben laknak. Az uniós forrásokból tervezett energetikai korszerűsítési programok reményei szerint tíz éven belül a magyar háztartások legalább negyedében a rezsiköltségek nullához közeli szintre csökkennek, ezzel megszüntetve az energiafüggőséget.

4) A legtehetségesebb magyar elméket hazahozzák a világ minden tájáról. Egy tudásalapú, digitális jövőt kell kialakítanunk. Egy valóban működő társadalomban az adatok nem az állam birtokában vannak, hanem az emberek maguk határozzák meg, ki férhet hozzá és ki használhatja fel azokat. - Visszaszerezzük az egyetemeinket, és újraélesztjük az Erasmus ösztöndíjat - tette ígéretét.

Related posts