Jövő héten Magyarország is reflektorfénybe került az Európai Parlamentben.

A képviselők a közelgő vitájuk során az uniós intézmények ellen irányuló, állítólagos magyar kémkedés kérdését fogják megvitatni.
Kedden újra Magyarország kerül a figyelem középpontjába az Európai Parlament vitájában. Az EP napirendjén szereplő téma az illegális kémkedés vádja a magyar kormány részéről, amely az EU intézményeit és vizsgálati szerveit érinti. A tervek szerint az eseményen az Európai Bizottság és a Tanács képviselőit is meghallgatják, így várhatóan széleskörű diskurzus bontakozik ki a kérdés körül.
A Renew Europe képviselőcsoport indította el a vitát, miután kiderült, hogy az Információs Hivatal, amely Lázár János vezetése alatt működött, megfigyelhette az OLAF nyomozóit. Az uniós csalás elleni hivatal nyomozói Magyarországon tartózkodtak, hogy az Elios tendereit vizsgálják, amikor a megfigyelésre sor került.
Ugyancsak kedden, Donald Trump hivatalba lépésének másnapján, a parlamenti képviselők élénk vitába kezdenek az új adminisztráció geopolitikai és gazdasági hatásairól. A napirenden szerepel a digitális szolgáltatások szabályozásának európai keretrendszerének lehetséges reformja is. Ez a megbeszélés különösen időszerű, hiszen a Meta, a Facebook anyavállalata, bejelentette, hogy megszünteti a tényellenőrzési folyamatokat platformjain.
Szerdán a lengyel soros uniós elnökség bemutatja programját a parlamenti üléseken. Donald Tusk lengyel miniszterelnök korábban hangsúlyozta, hogy a lengyel elnökség kiemelt célja a biztonság erősítése lesz.
"Az orosz-ukrán háború, az Európát körülvevő és Európában kialakult politikai destabilizáció és az új geopolitikai kihívások, de biztonság sok más dimenzióban, például az energiaellátás terén, mivel ez döntő fontosságú ahhoz, hogy visszanyerjük versenyképességünket" - mondta a lengyel kormányfő egy sajtótájékoztatón, hangsúlyozva, hogy ide tartozik még az európai polgárok különböző csoportjainak védelme és a tisztességes verseny is.
Az Európai Parlament továbbá foglalkozni fog a fehérorosz választásokkal, a venezuelai és grúziai helyzetekkel, az oroszországi dezinformációs kampányokkal, valamint az Európai Unió előtt álló demográfiai kihívásokkal is.