Fedezd fel Magyarország legbátrabb nőit! Támogasd őket és szavazz a Hadas Kriszta Közösségépítő-díj döntőseire!


Már nyolcadik alkalommal ünnepeljük Magyarország legkiválóbb női példaképeit, akik bátorságukkal és eltökéltségükkel inspirálnak minket. Az idei évben négy különböző kategóriában adjuk át a SzuperWMN-díjakat: a Civil és Közéleti Fődíjak mellett Hadas Kriszta emlékére létrehoztuk a Közösségépítő-díjat, valamint második alkalommal osztjuk ki a 35 év alatti, pályakezdő, vállalkozása elején álló vagy civil kezdeményezéseiket fejlesztő nőknek szóló Higgy magadban! különdíjat, amelyet az Erste támogat. Ahogy azt már megszokhattátok, az olvasók által jelölt jelöltek közül a szerkesztőségünk szavazással állította össze a shortlistet, de a végső döntés most már a ti kezetekben van! A Hadas Kriszta Közösségépítő-díj 2024-es döntősei Gyémánt Ágnes, Kovács Petra és Kovalcsik Kriszti. Szavazni pedig ITT tudtok róluk.

A Hadas Kriszta emlékére alapított közösségépítő díjunkkal olyan nőket szeretnénk elismerni, akik példaértékű küldetéstudattal, kitartással és szeretettel hoznak létre és tartanak életben segítő, támogató közösségeket. Mielőtt azonban bemutatjuk a kategória jelöltjeit, néhány fontos információ:

A szavazásra február 23-ig van lehetőségetek EZEN a linken, ahol egy IP-címről kategóriánként egyszer lehet voksolni. A díjak – a Nyoszoli Kinga iparművész által tervezett üvegszobrok, valamint személyenként félmillió forintos támogatás az alapítvány vagy egyesület részére – március 8-án kerülnek átadásra. Ekkor ünnepeljük a WMN tizedik születésnapját a WMN Fesztivál keretein belül. A rendezvény részleteit ITT találjátok.

És most ismerjétek meg a Hadas Kriszta Közösségépítő-díj 2024-es döntőseit:

A 2016-ban alapított platformot jelenleg 1380 ember követi, de valószínű, hogy az olvasók száma ennél is magasabb, hiszen sokan nem merik nyilvánosan vállalni a csatlakozást. Gyémánt Ágnes évek óta aktívan irányítja a közösség életét, szervezve a programokat, például az évente megrendezett családi napot, amely a Pride hónap keretében valósul meg, tele workshopokkal és beszélgetésekkel. Havonta szülői találkozókat is tartanak, ahol az érintett családtagok megoszthatják tapasztalataikat, és kölcsönösen támogathatják egymást. Sok esetben ez az első olyan közeg, ahol a szülők bátran megnyílhatnak, miután gyermekük előbújik. Ágnes szinte állandóan elérhető, figyelmesen hallgatja meg a családokat, csetel, tanácsot ad. Emellett élő könyvtárként járja az országot, mesélve arról, milyen volt anyaként átélnie ezt a különleges élethelyzetet, és milyen nehézségeken ment keresztül. Célja, hogy az érintett szülők érezzék: nincsenek egyedül a kihívásaikkal.

A FECSKE olyan közösség, amely szabadult fogvatartottakból, azok családtagjaiból és szakemberekből áll, és célja, hogy támogassa a szabadultak társadalmi beilleszkedését, valamint a bűnismétlés elkerülését. Az alapelveik között szerepel, hogy a börtön kizárólag a szabadság megvonását és méltányos büntetést szolgáljon, anélkül, hogy további nehézségeket vagy embertelenséget okozna. Fontos megérteni, hogy nem csupán a rabok, hanem évről évre közel százezer hozzátartozó is kiszolgáltatott helyzetben van a börtön és a társadalom által. A börtönben lévő férjek mellett a kint maradt nők gyakran magukra maradnak a gyereknevelés, a családfenntartás és a mindennapi kihívások terheivel. Ők azok, akik egyedül látogatják meg a beszélőn a férjüket, és akiknek gyakran nekik kell pénzt küldeniük a börtönbe, mindeközben pedig kétségbeesetten próbálnak megoldást találni a férjük által hozott problémákra. Petra, aki a hozzátartozókkal folyamatosan kapcsolatban áll, jogi tanácsokkal, figyelemmel és lelki támogatással segíti őket. Kiemelkedően figyelmes és korrekt, hiszen akár 10 évre visszamenőleg is emlékszik a hozzátartozók neveire, történeteire és érzékeny pontjaira. Ő a biztos támasz mindazoknak, akiket a börtön élete érint, különösen azoknak a nőknek, akik egyedül maradtak párjuk börtönbüntetése miatt.

Related posts