A fővárosi vállalatok igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjainak kérdése végre megoldódott, miközben a Fidesz képviselői távoztak a tárgyalásokról.

Korábban Magyar Péter azt állította, hogy a Demokratikus Koalíció titkos szövetséget kötött a Fidesszel, ami miatt nem tudtak megállapodásra jutni. Most azonban a kormánypárt visszavonult a tárgyalásoktól, míg a többi párt megszavazta a javaslatot.
A fővárosi cégek igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjainak pályázatai körüli patthelyzet végre megoldódott. Az új, finomított javaslatot a döntéshozók 7 igennel és 1 tartózkodással fogadták el. Érdekesség, hogy a fideszes képviselők távolmaradtak a Tulajdonosi Bizottság üléséről, ahol a javaslatról szavaztak.
Január 28-án a fővárosi bizottsági ülésen a pártok még nem tudtak megegyezni a cégvezetői pályázatokról, a Fidesz, a Demokratikus Koalíció, az MSZP és a Párbeszéd együtt szavazta le a javaslatot. "Összenő, ami összetartozik" - írta az akkori helyzetről Magyar Péter.
A pályázati rendszer újragondolására sürgető szükség mutatkozott, mivel a főpolgármester, szakítva a korábbi gyakorlatokkal, ősszel jelentős változtatásokat eszközölt a fővárosi cégek vezetői és felügyelőbizottsági tagjainak kinevezési folyamatában. Míg korábban a pozíciók elosztása általában a pártpolitikai érdekek mentén zajlott, addig Karácsony Gergely szeptemberi döntésével a jövőben a pályázatok révén történik a kiválasztás. Bővebb információt itt olvashatsz erről:
A főpolgármester Magyar Péternek írt válaszában kifejtette, hogy bár a Tisza-frakció már egy hónappal korábban jelezte igényét, hogy ők dolgozhassák ki a cégvezetői pályázatokkal kapcsolatos javaslatot, a szükséges dokumentumok csak a Tulajdonosi Bizottság ülésének előestéjén álltak rendelkezésre. "A javaslat súlyos hiányosságokkal terhelt: törvényellenesen 30%-os fizetésemelést kívántak bevezetni a cégvezetők számára; figyelmen kívül hagyták az adatkezelési előírásokat; egy évek óta megszűnt fővárosi cégre hivatkoztak a kiírásban; és kizárták a Budapest-család munkatársait az értékelési folyamatból."
Déri Tibor, a DK parlamenti képviselője is megosztotta véleményét, miszerint az előterjesztést főként jogi problémákra hivatkozva utasították el.
A jelek szerint sikerült eloszlatni az ellentéteket, hiszen Magyar pénteken bejelentette: "Újabb győzelem! A TISZA fővárosi frakciója a korrupt Maxi-Dubaj projekt tegnapi megakadályozása után, hosszas egyeztetést követően végre elérte, hogy nyílt és átlátható pályázatok kerüljenek kiírásra a nagy budapesti vállalatok vezetői pozícióira. A korábbi hatalmi elitek képviselői számos trükköt bevetettek a valódi változások megakadályozására és az eddigi mutyik megőrzésére, de végül a budapesti lakosság akarata érvényesült."
Déri Tibor bejelentette, hogy megszületett a döntés, így megkezdődhetnek a pályázatok. Hangsúlyozta, hogy "Budapest működésének fenntartása nem a látványos kirohanásokban rejlik, hanem a felelősségteljes és szakszerű munkában. Bízom benne, hogy a következő hónapokban kevesebb politikai színjáték és több alaposan előkészített, vállalható javaslat kerül majd a középpontba. A lényeg: elindulhatnak a pályázatok, hiszen a város működését folyamatosan biztosítani kell."