Peking kiállt a Harvardon tanuló kínai diákok mellett, megvédve őket a külföldi kritikáktól és támadásoktól.

Kína határozottan kiáll külföldön tanuló diákjai és tudósai jogai, illetve érdekei mellett - jelentette ki Mao Ning, a pekingi külügyminisztérium szóvivője pénteken, a tárca szokásos sajtótájékoztatóján - írja az MTI.
A szóvivő válaszolt az amerikai kormány legfrissebb döntésére, amely szerint a Harvard Egyetem a jövőben nem vehet fel külföldi hallgatókat az amerikai diák- és cserelátogatói program (SEVP) keretein belül.
A washingtoni belbiztonsági minisztérium csütörtökön hozta nyilvánosságra döntését, amely szerint a Harvard Egyetem állítólagos terroristapártoló tevékenysége miatt új intézkedéseket vezetnek be. Ennek értelmében a már az egyetemen tanuló külföldi hallgatóknak, köztük sok kínai állampolgárnak, a következő tanévre más oktatási intézménybe kell átiratkozniuk. Ellenkező esetben kockáztatják diákvízumuk elvesztését.
Hozzátette: az ilyen amerikai intézkedések súlyosan rontják az Egyesült Államok nemzetközi megítélését és hitelességét. A Harvard Egyetem közleményt adott ki arról, hogy az amerikai belbiztonsági tárca a 2025/26-os tanévre megszünteti az intézmény SEVP-tanúsítványát. Az egyetem közölte: ennek ellenére továbbra is elkötelezett amellett, hogy fogadhassa a világ több mint 140 országából érkező hallgatókat és kutatókat - olvasható az egyetem honlapján.
Kínai hivatalos adatok szerint a Harvard külföldi hallgatóinak mintegy húsz százaléka kínai állampolgár.