Mennyire megbízhatóak a motorolaj flakonjára feltüntetett tanúsítványok?


A motorolajok dobozán és adatlapján feltüntetett jóváhagyások, minősítések és termékjellemzők hitelessége rendkívül fontos, ezért érdemes alaposan utánajárni. A gyártói jóváhagyások, mint például MB 229.5, PORSCHE A40 vagy VW 502/505, valamint az API és ACEA minősítések valóban lényegesek a termék megbízhatósága szempontjából. A hitelesség ellenőrzésére több módszer is létezik. Először is, a gyártók általában közzéteszik azokat a termékeket, amelyek megfelelnek ezeknek a minősítéseknek, így a vásárlók könnyen ellenőrizhetik, hogy az adott olaj valóban jogosult-e a feltüntetett jóváhagyásokra. Emellett független laboratóriumok is végeznek teszteket, hogy megerősítsék a termékek minősítését, így az ilyen vizsgálatok eredményei is segíthetnek a hitelesség megítélésében. Fontos megjegyezni, hogy sajnos előfordulhat, hogy bizonyos termékek hamisított vagy megtévesztő feliratokkal kerülnek a piacra. Az ilyen esetek elkerülése érdekében ajánlott megbízható forrásból vásárolni, és figyelni a gyártó hírnevét. A vásárlás előtt érdemes elolvasni a vásárlói véleményeket és tapasztalatokat is, hogy megbizonyosodjunk a termék minőségéről és hitelességéről.

Szóval sehonnan nem lehet tudni. Pontosabban az adott gyártó oldalain meg lehet találni, hogy az ő jáváhagyásával mely termékek rendelkeznek valójában. Ehhez mellékeltem egy kifotózott anyag egy darabját 2017-ből. Küldtem egy fotót amin a Champion terméknél becsülettel fel van tüntetve, hogy Approval, azaz jóváhagyás.

Tehát a Volkswagen szerint az olaj gyártója nem csupán a címkén tüntette fel az 504.00/507.00 előírást, hanem valóban megfelel ennek a követelménynek. Az API és ACEA szabványok nyomozása viszont már sokkal bonyolultabb feladat, de nem lehetetlen. Érdemes megjegyezni, hogy léteznek olyan esetek, amikor a gyártó ugyan feltünteti ezeket az előírásokat a címkén, de nem mint hivatalos jóváhagyást, hanem inkább úgy, hogy az adott termék megfelel ezeknek a követelményeknek. Emellett van, amikor a gyártó csak ajánlja a terméket bizonyos előírásokkal rendelkező alkalmazásokhoz.

Amikor egy gyártó kiad egy jóváhagyást, két fő esemény zajlik le. Először is, elkészül egy tanúsítvány, amelyet az olaj gyártója bemutathat önnek. Másodszor, az adott olajtermék bekerülhet a garanciális rendszerbe, mint olyan termék, amely garanciális időn belül felhasználható. Ezt a tanúsítványt kérheti a forgalmazótól, és érdemes érdeklődni arról is, hogy az adott specifikáció megfelel-e a gyártói szabványoknak, vagy csupán "teljesítményszintként" van feltüntetve. Alapvetően nem jelent problémát, ha egy termék csupán teljesítményszintként teljesíti az előírásokat. Ilyen esetben a garanciális időszak alatt hivatalosan nem használható, viszont ezek a termékek általában kedvezőbb áron érhetők el. Még a nagyobb gyártóknak is vannak ilyen termékeik. Tehát nincs ok az aggodalomra, de érdemes mindig résen lenni!

Related posts