Mire érdemes figyelni, ha anyagi gondjaink nincsenek, mégis folyamatosan ugyanazokat a hibákat ismételjük meg a sokadik házasságunkban? Az érzelmi intelligencia és a kommunikáció kulcsfontosságú tényezők lehetnek. Fontos, hogy mélyebben megértsük saját ér

Már korábban is érintettük, hogy a hirtelen jött gazdagság komoly emberi hatásokkal járhat. Éppen ezért, ha a vagyoni különbségek hirtelen nőnek meg, különösen fontos, hogy óvatosan bánjunk a meglévő baráti kapcsolatokkal.
Most arra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogyan lehet elkerülni a típushibákat, ha az ember - annak ellenére, hogy nincsenek anyagi problémái - a sokadik komoly kapcsolatában is elkövet olyan hibákat, hogy azok a házasságát is zátonyra futtathatják. Vagy akár a harmadik házasságát is...
Az elhibázott ajándékozások komoly hatással lehetnek a párkapcsolatokra, hiszen a közös jövő reménye forog kockán. Az együtt eltöltött évek, a közös álmok és a gyerekek felnevelése mind olyan értékek, amelyek könnyen veszélybe kerülhetnek. Ha az ajándékok csupán üres formalitássá válnak, és nem tükrözik az őszinte szándékot, akkor a szeretet kifejezése helyett a megszokott rutin részévé válhatnak. Érdemes tehát alaposan megfontolni, mit kínálunk a másiknak: például ne ígérjünk nagy dolgokat, mint egy hatalmas földterület, hacsak nem vagyunk biztosak abban, hogy az ígéretünket meg is tudjuk valósítani. Az ajándékozás valódi értelme az, hogy kifejezzük, mennyire fontos számunkra a másik, és ne csupán egy kötelező gesztussá váljon.
Ha az ajándék megfelel a fogadó fél elvárásainak, vagy kellemes meglepetést okoz neki, az élménnyel kapcsolatos pozitív érzelmek felerősödnek, de a nem teljesült elvárások csalódáshoz is vezethetnek, ami rávilágít az ajándékozás pszichológiája és az átgondolt kiválasztás közötti kényes egyensúlyra: kínos magyarázkodásra adhat okot, ha például egy drága szállodánál kvázi vendégekként fotózkodtok, miközben csak ebédelni vitted oda a feleségedet.
Ha túlzottan értékes ajándékot választunk, könnyen kellemetlen szituációba sodorhatjuk a másikat. Nemcsak azért, mert lehet, hogy úgy érzi, ezt a szintet soha nem érheti el, hanem azért is, mert bűntudatot érezhet amiatt, hogy az ő ajándéka sokkal szerényebb értékű.
Előfordulhat, hogy a kezdetben a család anyagi jólétéért felelős férfi háttérbe szorul, amikor a partnere előrelép a karrierjében, jobb fizetést kap, és ezzel együtt nagyobb önállóságra is szert tesz. Azonban ez a helyzet nem feltétlenül kell, hogy válságokat vagy feszültségeket idézzen elő. Amikor a férfi válláról lekerül a család egyedüli eltartójának terhe, lehetősége nyílik arra, hogy olyan tevékenységekbe kezdjen, amelyek bár kevésbé jövedelmezőek, de sokkal inkább megengedik számára a kreatív önkifejezést. Fontos azonban, hogy a költségeket ne csak a nő viselje; a kiadások valamilyen arányos elosztása kedvező lehet, hiszen ez demokratikus megoldás, amely lehetővé teszi mindkét fél számára, hogy megőrizze függetlenségét és szabadságát.
Lényeges megérteni, hogy a távolság két ember között gyakran abból fakad, hogy fokozatosan elhanyagolják egymást. Ahogy csökken a figyelem és a közös pillanatok száma, úgy nő a stressz mindkét félben. Ennek következményeként az emberek egyre türelmetlenebbé válnak, ami könnyen vezethet ahhoz, hogy akaratlanul is bántó megjegyzéseket tesznek a másikra.