Most New Yorkban szigorúan léptek fel az illegális bevándorlók ellen, és ezzel új csúcsot döntöttek meg a kiutasítottak számában az Egyesült Államok történetében.


Az Egyesült Államokban továbbra is folytatódik az illegális bevándorlók tömeges kitoloncolása, amely a hétfői napon 1179 ember letartóztatásával járult hozzá a folyamathoz New Yorkban. Az elmúlt hét során már több mint 3500 személyt utasítottak ki az országból, akiknek többsége drogszervezetekhez köthető, illetve súlyos bűncselekmények elkövetésével szembesült. Az intézkedések a határbiztonság és a közrend védelme érdekében zajlanak.

Az illegális bevándorlók tömeges kitoloncolása továbbra is zajlik az Egyesült Államokban: hétfőn a hatóságok 1179 embert állítottak elő – számolt be róla a Fox News. A New York-i razzián Kristi Noem belbiztonsági miniszter is részt vett, aki az Idegenrendészeti Ügynökség (ICE) munkatársaival együttműködött. A politikus az X közösségi platformon megosztott bejegyzésében hangsúlyozta, hogy a mostani kitoloncolásokhoz hasonló "szemétládák" eltávolítása továbbra is folytatódik.

- fogalmazta meg.

Kristi Noem belbiztonsági miniszteri jelölését szombaton hagyta jóvá az Egyesült Államok szenátusa. A miniszteri meghallgatásán hangsúlyozta, hogy az illegális bevándorlás elleni küzdelem és a határok védelme lesz a legfőbb prioritása az általa irányított tárcának.

Január 20-án hivatalba lépett az Egyesült Államok 45. elnöke, Donald Trump, aki immár a 47. elnökének számít. Trump már a kampányidőszak alatt hangsúlyozta, hogy amennyiben megválasztják, megkezdi "a történelem legnagyobb deportálási folyamatát".

A letartóztatások és a kitoloncolások pedig múlt csütörtökön el is kezdődtek, a bostoni razzián összesen 538 embert vettek őrizetbe, a hatóságok a kiutasításoknál az úgynevezett "menedékvárossá" nyilvánított (sanctuary city) amerikai nagyvárosokban kezdték el a munkát.

Trump eddigi migránsokkal kapcsolatos intézkedései során El Salvador és Kolumbia voltak a középpontban. Kolumbia esetében Washington kezdetben 25%-os védővámot vezetett be az Egyesült Államokba irányuló kolumbiai termékekre, mivel a bogotai kormány eleinte vonakodott a kitoloncolt személyek repülőjáratainak fogadásától. A vámok bevezetésének következtében Gustavo Petro politikai irányvonala megváltozott, és Kolumbia immár fogadja a kiutasítottakat szállító repülőgépeket, míg a Fehér Ház eltörölte a korábban bevezetett vámokat.

Related posts