Szijjártó Péter kijelentette, hogy Magyarország fenntartja a jogot arra, hogy szükség esetén megvétózza az EU által a grúziai tisztviselők ellen bevezetett szankciókat.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kijelentette, hogy Magyarország fenntartja a jogot arra, hogy megvétózza az EU-s szankciókat a grúziai tisztviselőkkel szemben, amennyiben arra szükség lenne.
Szijjártó Péter kedden Budapestre fogadta Maka Bocsorisvili grúz külügyminisztert. Az egyeztetést követően közös sajtótájékoztatót tartottak, ahol Szijjártó kifejezte véleményét az Európai Unió által javasolt intézkedésekről. Az MTI tudósítása szerint a magyar miniszter határozottan elutasította azt az elképzelést, miszerint a brüsszeli vezetés szankciókat alkalmazna a grúz belügyminiszter és két rendőri vezető ellen a tbiliszi tüntetésekkel kapcsolatos rendőrségi fellépések miatt, amelyet nonszensznek és indokolatlannak nevezett.
Ez abszurd és felháborító, nincs semmi, ami ezt indokolná. Magyarország határozottan elutasítja, hogy grúz kormánytisztviselőket szankciós listára tegyenek. Amennyiben ilyen javaslat kerülne napirendre, azt természetesen vétózni fogjuk, és ebben mindenki biztos lehet.
„Egyediségét hangsúlyozta Szijjártó, miközben újra kifejezte gratulációját a Grúz Álom-Demokratikus Grúzia párt nemrégiben elért választási sikeréhez. Úgy véli, hogy a dél-kaukázusi nép egyértelműen kinyilvánította akaratát.”
"Az emberek egy békepárti, családközpontú, nemzeti érdekeket képviselő, konzervatív kormányra szavaztak, és, ahogyan ilyenkor gyakran előfordul, a liberális mainstream azonnal reagált, sőt, ki is borult a helyzetből. A liberálisok hajlamosak arra, hogy amikor egy konzervatív, patrióta párt győz a választásokon, akkor kétségbe vonják a politikai rendszer demokratikusságát, míg ha a liberális oldal kerül hatalomra, akkor ünneplik a demokrácia diadalát" - nyilatkozta Szijjártó.
A külügyminiszter kifejezte csalódottságát azzal kapcsolatban, hogy az Európai Parlament nemrégiben olyan határozatot hozott Grúziával kapcsolatban, amelyet ő "megalázónak" tartott, mivel az egy egész nemzetet érintett. A miniszter arra ösztönözte a grúz népet, hogy folytassák a harcot önállóságukért és álljanak ki a nemzetük szuverenitása mellett.
Egy kaukázusi ország, amely jelenleg EU-tagjelölt státusszal bír, október 26-án parlamenti választásokat tartott. A hivatalos eredmények alapján a kormányzó párt győzelme született, ám az ellenzék, élén Szalome Zurabisvili államfővel, határozottan elutasítja az eredmények elismerését. A nemzetközi megfigyelők véleménye szerint a választások nem voltak teljesen tiszták, és bár csalásra nem került sor, az oroszbarát kormányzó párt, amely számos, orosz mintára készült autoriter törvényt fogadott el, a szavazatok 53,93%-át szerezte meg. Ezt követően a grúz kormány bejelentette, hogy felfüggeszti az Európai Unióval folytatott csatlakozási tárgyalásokat, ami több napig tartó tüntetésekhez vezetett a nagyobb városokban.
Szijjártó a sajtótájékoztatón szót ejtett arról, hogy előző nap Orbán Viktorral és Jászai Gellérttel, a 4iG elnökével Floridába utaztak, ahol találkoztak a leendő amerikai elnökkel, Donald Trumppal. A miniszter szerint "aranykor előtt áll a magyar-amerikai politikai kapcsolatrendszer", Trump elnökké választásával minden korábbinál jobb viszony alakulhat ki Magyarország és az Egyesült Államok között.
Kiemelte, hogy mivel az orosz-ukrán konfliktus továbbra is tart, elengedhetetlen a magyar békemisszió erőfeszítéseinek fokozása. "A múlt héten a miniszterelnök úr a Szentatyánál járt. Én pedig Moszkvában és Washingtonban tárgyaltam, sőt, Máltán is lebonyolítottunk fontos találkozókat. A legutóbbi útunk Floridába is a békemisszió érdekében történt, és a héten még legalább két esemény vár ránk, amelyek szintén a magyar békemisszió részei lesznek: az egyik holnap, a másik pedig holnapután" – tette hozzá.