A színpadon most Nagy Feró klasszikus punk rockoperája, a Hamlet elevenedik meg, egy régi, de örök érvényű történettel, amely új köntösbe bújva hozza el a lázadás és a szenvedély világát.

Egy izgalmas új fejezet kezdődik az Akvárium Klub életében, hiszen mostantól színházi előadásoknak is otthont ad. Az Akvárium Színházi Műhely premierje január 13-án érkezik, és nem más, mint egy kultikus mű újraértelmezése kerül bemutatásra: Nagy Feró Hamletjét a fiatal tehetségekből álló Sicc Production viszi színpadra. Fülöp Kristóf, a darab egyik kulcsszereplője és zenei vezetője, izgalmas részletekkel szolgált az InfoRádiónak.
1986-ban jelent meg Nagy Feró Hamlet című lemeze. A produkció "beharangozója" is ezen a címen fut. No de mi köze a kettőnek egymáshoz?
A lényeg az, hogy az eredeti mű színpadra állításáról és feldolgozásáról van szó - nyilatkozta az InfoRádióban Fülöp Kristóf, a darab egyik szereplője és zenei vezetője. Mivel az eredeti anyagból nem maradt írásos nyom, kénytelenek voltunk az eredeti zenét meghallgatni és saját értelmezésünk alapján újraalkotni. Ennek ellenére a végeredmény szoros összhangban áll az eredeti zenei koncepcióval. Fontos megemlíteni, hogy az előadás egy teljes estét betöltő műnek készült, ám végül csak a darab felét rögzítették Nagy Feróék.
A zenei anyag 40 perc, amit kibővítettek az eredeti darab prózai jeleneteivel, így a kettő szoros szövete adja ki az előadást.
A Hamlet azonban nem Nagy Feró szerzeménye, hanem William Shakespeare-é, de ezt is tisztába tette. "Különleges találkozás ez a zenei világ a Hamlettel, mert a zene kifejezőeszközei, a punk-rock stílus nagyon is passzol a Hamlet történetéhez kapcsolódóan a tehetetlenségből átalakult dühhöz" - mutatott rá Fülöp Kristóf. Szerinte épp az az izgalmas benne, hogy hogyan tudják megtalálni azokat a nyugvópontokat, amelyek mentén mozgatni tudják a közönség figyelmét, az egészhez fűződő érzületét, hiszen a zene maga sűrűsödik, folyamatosan egyre erősebb akusztikai hatásoknak van kitéve a közönség.
„Egyszer csak észrevettem, hogy előadóként a fülem kezdi elveszíteni a frissességét a zenei információk áradatában. Ez a fáradtság a stílus egyik jellegzetessége, ami szoros kapcsolatban áll a Hamlet világával. A kettősség, a csendek és a zene gazdag kifejezőereje olyan figyelemirányítást eredményez, ami igazán izgalmassá varázsolhatja a mi feldolgozásunkat” – osztotta meg a színész.
A punk rockoperának olyan formát kerestek, ahol zenés színházi eszközöket használva tudják előadni a művet. És bár végig zenélnek, mégsem koncert, színészek vannak a színpadon végig zenészként és színészként, "ami azért szerencsés, mert ezek az egymásra figyelő energiák különböző típusai egyszerűen összeadódnak az adott térben".
Tehát: valaki éppen szerepel, szerepet játszik, és viszi a történet vonulatát, valaki pedig éppen kíséri őt valamilyen hangszeren, és ugyanúgy bekapcsolódik a történet mesélésébe.
A produkció mögött hosszú távú elképzelések állnak, hiszen január 13-án az Akváriumban mutatják be a darabot. A csapat bízik benne, hogy a nézők szívéhez eljut, és nem ez lesz az utolsó alkalom, hogy láthatják. A jövő pedig izgalmas lehetőségeket tartogat, hiszen "a jövő zenéje" vár ránk.