A táborban Tóth Levente, Görbe Norbert és más neves művészek osztották meg tudásukat a résztvevőkkel. A program során különleges élményekkel gazdagodtak a táborozók, akik inspiráló órákon vehettek részt. A rendezvényről készült galéria és videó ízelítőt n


Negyvenöt lelkes fiatal töltött el egy hetet Sándorfalván, ahol a STAMi tábor különleges élményekkel várta őket. Az intenzív kurzusok során neves oktatók irányításával mélyedhettek el a zene világában, és lehetőségük nyílt arra, hogy fejlődjenek tehetségükben és kreativitásukban.

Idén már 19. alkalommal került megrendezésre Sándorfalván a könnyűzenei és tánctábor, ahol az iskolaépület falai között 45 fiatal és 20 lelkesen oktató tölthette el a hetet. A fiatalok öt napon át reggeltől estig a zenélés világába merültek, gazdagítva tudásukat és tapasztalataikat. A szakmai fejlődés mellett számos barátság is szövődött, miközben a zene iránti szenvedélyük szárnyakat adott a kreativitásuknak.

A tanév során a diákok csupán hetente kétszer élvezhetik a zeneórák adta lehetőségeket, így egy ilyen intenzív tábor rendkívül sokat hozzájárulhat a szakmai fejlődésükhöz. A Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola programjáról Kaszás László táborvezető elmondta, hogy a reggeli torna után minden nap tanítás folyt egészen délután fél 5-ig, majd este különféle koncerteket hallgathattak a diákok.

Neves tanároktól tanulhattak

A zenetáborba minden korosztályból érkeztek fiatalok, az elsősöktől kezdve egészen a középiskolásokig, akik mind a zenélés iránti szenvedélyüket szeretnék felfedezni. A tanárok gondosan figyelemmel kísérték minden résztvevő fejlődését, és az egyéni valamint csoportos órák során a tudásuknak és életkoruknak megfelelően irányították őket. A legkisebbek számára különösen figyelmesen állítottak össze programokat: mivel az ő figyelmüket nehéz hosszú ideig a zeneoktatásra összpontosítani, számos kreatív kézműves tevékenységet is biztosítottak, hogy szórakoztató és élményekkel teli napokat tölthessenek a táborban.

- A számtalan hangszer mellett ének, népzene, tánc és jazz csoportjaink is voltak. Idén is született több zenekar, melyekből remélhetőleg néhány hosszú távon is megmarad - mesélte a táborvezető. Tartottak hangszerbemutatókat is a hét során: a fiatalok megismerkedhettek például a rézfúvósokkal, melyeket a STAMI-ban nem oktatnak.

A zenetábor oktatói között kiemelkedett Nagy Ádám, a Roy és Ádám trió tehetséges zenésze, aki már egy évtizede visszatér a táborba, hogy megossza tapasztalatait. A Király-König Péter Zeneiskola neves vendégtanáraként Tóth Levente Péter vette át az ütőhangszerek oktatását, izgalmas új megközelítésekkel gazdagítva a programot. Az énekesek fejlődésére pedig a Szegedi Nemzeti Színház két elismert művésze, Görbe Norbert és Horák Renáta is figyelmet fordított, inspiráló és szakmai irányítással segítve a fiatal tehetségeket.

Related posts