Trump visszatér: A politikai színtér újra felizzik, ahogy a volt elnök bejelenti, hogy visszatér a közéletbe. Az amerikai társadalom különböző reakciókkal fogadja a hírt: van, aki örömmel, mások pedig aggodalommal tekintenek a jövőre. A politikai táj foly


A magyar Trump-hívók Messiásként tekintenek az amerikai elnök beiktatási ceremóniájára – idézte Bayer Zsolt az Index két napig tartó cikkét, amely a „másik oldal” nézőpontját tükrözte. Bayer kifejtette, hogy szerintük a valódi Messiás már 2025 éve megérkezett, és most Trumptól várják a normalitás visszaállítását. Ezt követően a Tom Sawyer kalandjaira tért át, ahol a szereplők nem kívántak nemet váltani. Bayer az „ő Amerikájukat” festette le, ahol a normalitás uralkodik, majd John Steinbeck Egerek és emberek című regényéről beszélt, amely számára irányt mutató volt.

Bayer korábban elképzelhetetlennek tartotta, hogy a nagyregényeket a cancel culture őrülete miatt ilyen könyvek betiltására törekedjenek. Véleménye szerint a nyitott társadalom Amerikája, a woke kultúra és a migránsok beáramlása meggyalázta a mi Amerikánkat, és lassan elkezdték felfalni azt.

Ezután Karl Popper nyílt társadalomról alkotott nézeteit kritizálta, és Kölcsey Ferencet is megidézte, aki a világpolgárok értetlenségéről beszélt: "Az emberi tehetség parányi lámpa, mely egyszerre keskeny kört tölthet meg fényével; s ha egy helyéről másra hurczoltatik, setétséget hagy maga után." Bayer véleménye szerint Kölcsey szavai ma úgy hangzanának, mint a "Make America Great Again" jelszava, vagy ahogy a magyar miniszterelnök is gyakran hangsúlyozza: "Nekünk Magyarország az első."

Bayer véleménye szerint, ha Trump 24 órán belül békét tudna hozni, az azt jelentené, hogy három hónapon belül valóban elérhetővé válik a stabilitás. Ez pedig kedvező kilátásokat jelent a magyar nép számára. Éppen ezért sokan reménykednek Trump visszatérésében, aki képes lenne visszavezetni Nyugat legnagyobb és legerősebb országát a megszokott normák és a hétköznapi élet keretei közé.

Related posts